Na jednom zo svojich videí, 18. apríla zo súdu so Štefanom Harabinom spomenul novinár Martin Daňo, že jeho sponzorom je Red Bull. Spoločnosť Red Bull Slovensko sa voči tomu ohradila. Daňo má na svojom YouTube kanáli s názvom Martin Daňo/GINN viac ako 24 tisíc odberateľov, priemerný počet zhliadnutí jedného videa je 40 tisíc za 48 hodín a jeho príjem z YouTube reklám je v priemere iba 300 dolárov mesačne.

Martin Daňo je novinár, na jednej úrovni napríklad s Konštantínom Čikovským z denníka N, ale používa kameru, namiesto pera. Vedie web GINN.press a informuje verejnosť o kauzách, prevažne zo súdnej oblasti.

Doteraz spolupracoval s kontroverzným občianskym aktivistom Rudolfom Vaským na tvorbe satirickej youtuberskej relácie pod názvom Takže tak!. Túto spoluprácu ukončil.

Daňo na svojom videu z 18. apríla spomína spoluprácu so značkou Red Bull. „Hlavným sponzorom tejto relácie je Red Bull, dnes sponzoruje túto show (…) Musím povinne piť jednu colu a mám zaplatené náklady na dnes. Ďakujeme,“ povedal vo videu žartom Daňo.

Vzápätí mu prišla na jeho video reakcia zo spoločnosti Red Bull Slovensko. „Ďakujeme za priazeň nášmu produktu, ktorý propagujete vo vašom videu: youtu.be/iEJohgtJeko“ napísala Martinovi Daňovi Dominika Gadušová, communication manager spoločnosti Red Bull Slovensko.

„Zároveň by som Vás chcela požiadať o poskytnutie informácií s kým z našej spoločnosti ste komunikovali o sponzoringu, alebo produktovej podpore (ako sa vyjadrujete vo vašom videu)?,“ zisťovala Gaušová.

„Prosíme Vás, v mene našej spoločnosti, aby ste sa v budúcnosti vyhli podobným vyjadreniam (sponzoring, podpora, spolupráca a podobne) pokiaľ sa nezakladajú na pravde, ako sa zrejme stalo v tomto prípade,“ uviedla Gadušová z Red Bullu.

„Ďakujem Red Bullu, že mám chuť ešte stále pracovať, lebo niekedy potrebujem cukor dostať do krvi, nie je to zdravé možno, ale potrebujem energiu na prácu. (…) Bezplatne som to spravil,“ vysvetlil Daňo.

„Ja som zistil odkiaľ sa to Red Bull dozvedel, že som minule spomenul v mojom videu Red Bull. To bolo od tých žiarlivých novinárov, čo si myslia, že skadiaľ kto môže dať čo i len euro na podporu. Napísali Red Bullu (otázku) vy podporujete Dana?!,“ povedal Martin Daňo, zakladateľ portálu Ginn.Press.

Na videu sa novinárka denníka N Veronika Prušová pýtala Martina Daňa, odkedy je Red Bull jeho sponzorom.

Pozrite si video:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu