repre foto: TA3

Na skutočnosť upozornil novinár z portálu Ginn.press a neúspešný kandidát na post prezidenta SR, ktorý  v stredu 31. marca podal do Národnej rady SR sťažnosť voči konaniu Zuzany Čaputovej. Tá mala propagovať viaceré súkromné spoločnosti, čo jej zákon ale neumožňuje. „Ak sa preukáže, že úmyselne a nezákonne vykonáva propagáciu vybraných subjektov, môže to vyústiť aj v jej trestné stíhanie za úmyselné porušovanie Ústavy,“ uviedol Martin Daňo.

„V utorok 30.3.2021 prijala prezidentka SR – Zuzana Čaputová v paláci poprednú športovkyňu Petru Vlhovú. Na stretnutí bol prezidentke odovzdaný darček – tričko s logami sponzorov pani Vlhovej – ktoré prezidentka prevzala a s radosťou zapózovala všetkým prítomným médiám,“ uviedol v podanom návrhu Martin Daňo.

„Mám za to, že týmto hrubo porušila zákon a Ústavu, ktorá jej toto neumožňuje robiť. Pani Vlhovú ako reprezentantku SR si všetci vážime, ale podľa môjho názoru – protokol stanovuje – že dary sa konzultujú vopred a mala by sa prehodnotiť vhodnosť poskytnutia daru, resp. dohodnúť, či reklamný dar bude prevzatý verejne alebo v súkromí bez kamier, a lesku fotoaparátov, ktoré propagovaným značkám daj vyššiu mieru dôveryhodnosti – na druhej strane spôsobujú nerešpekt prezidentky. Veď viete si predstaviť, pápeža či britskú kráľovnú v podobnej póze s reklamným tričkom v ruke?,“ uviedol Daňo.

Druhé podanie sa týka konania prezidentky z 22. marca, kedy opäť v živom vysielaní spravodajskej televízie propagovala súkromné firmy, ktoré darovali pulzné oxymetre, a v živom vysielaní názvy firiem hovorca prezidentky i konkrétne uviedol:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu