repre foto: YouTube/Martin Daňo

Krajský súd v týchto dňoch potvrdil rozhodnutie Okresného súdu, ktorým zrušil predchádzajúce obmedzenie z ktorého vyplýval zákaz uverejňovania videí a prejavov k verejnosti.

„Krajský súd v Bratislave dňa 15. apríla 2021 na neverejnom zasadnutí rozhodol podľa ustanovenia paragrafu 193 ods. 1 písmeno c.) trestného poriadku tak, že sťažnosť prokurátora proti uzneseniu OS Bratislava zo dňa 1. decembra 2021 zamietol,“ vyjadril sa Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave.

Informáciu zverejnil novinár Martin Daňo na sociálnej sieti „Súd zrušil nezmyselný zákaz na nakrúcanie a publikovanie videí… a ja sa vraciam… Oprášim kamery a software – a slušne, no o to ostrejšie – sa vidíme už o pár dní,“ uviedol Daňo.

Viacero novinárov malo v minulosti problém s vyjadreniami Martina Daňa a podali trestné oznámenia alebo žalobu, napr. Monika Tódová z denníka N, Peter Tóth z portálu Ďatel.sk, Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu, Gabriela Kajtárová z TV Markíza, alebo Jana Krescanko Dibáková z TV JOJ. > Viac info 

Martina Daňa a Ruda Vaskeho zadržala ešte 13. decembra 2019 polícia, pre prečin výtržníctva, ktorého sa mali dopustiť publikovaním hanlivých videí na YouTube. Následne ich súd v januári 2020 prepustil z väzby a vyšetroval na slobode, ale zakázal im publikovať videá a prejavy k verejnosti.

Rudolf Vasky naďalej zverejňoval videá a zákaz súdu obchádzal. Martin Daňo zákaz súdu rešpektoval a vyjadroval sa len formou statusov na sociálnej sieti. Teraz po dlhých 17 mesiacoch mohol zverejniť svoje prvé video.

„Mnohí sa pýtate, či už bude aj show Takže tak! Nebude! Teraz súd zrušil len väzbu a obmedzenia vysielať mne ako osobe – vyšetrovanie trvá… ak by sme boli pokračovali v Takže tak! – mohol by to niekto hodnotiť ako pokračovanie v „trestnej činnosti“ a o to ja nestojím…. Takže ja robím čo viem, doktor Vaský asi tiež.. ale Takže tak sa len tak skoro a neviem či vôbec – asi nevráti.. dokiaľ sme podozriví, naviac obvinení – tak sa nedá…,“ uviedol na sociálnej sieti Martin Daňo.

Pozrite si prvé videá po zákaze, ktoré zverejnil Martin Daňo 4. mája 2021:


Pozrite si spomienkové video, ktoré uverejnil GINN PRESS:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu