Kniha s názvom MENTOR, ktorá vyšla spod pera známeho Martina Jakubca, má veľmi zaujímavo stanovenú cenu, ktorá by mohla byť spájaná s neonacistickou symbolikou.

Ešte na začiatku mesiaca august známy spevák, podnikateľ, TV producent, vydavateľ a politik Martin Jakubec uviedol na svojom FB profile status, v ktorom verejnosť upozornil na svoju novú knihu, ktorá je v predaji.

„Predstavujem Vám svoju dlho avizovanú motivačnú knihu MENTOR, ktorú si môžete objednať priamo u nás, na dobierku cena 14,88 EUR + poštovné alebo v sieti Panta Rei. Je to recept ako sa stať úspešným a bohatým ako som sa ja stal do 30-tky,“ napísal na svoj FB profil.

Okrem toho, že kniha vzbudila búrlivú diskusiu o osobe Martina Jakubca, otázniky sa vznášajú aj nad „zaujímavo“ stanovenou cenou v hodnote 14,88 EUR.

Len koncom mesiaca júl zverejnil denník N článok, v ktorom sa zaoberá obvinením osoby Mariana Kotlebu, lídra Ľudovej strany Naše Slovensko a banskobystrického župana, z trestného činu šírenia extrémizmu, v súvislosti so sumou, ktorá bola uvedená na šekoch, ktoré Kotleba rozdával sociálne slabším rodinám.

Číselná suma na šeku 1488 EUR, je podľa polície prejavom sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Denník N uvádza vo svojom článku aj vysvetlenie symboliky tejto sumy, ktorá bola stanovená podľa polície úmyselne.

“Kombinácia čísel 14/88 je známym neonacistickým odkazom. Číslo 14 je odkazom na frázu 14 slov, ktorú radi opakujú neonacisti. Jej autorom je americký rasista David Lane, ktorý zomrel v roku 2007. Lanova veta znie: „My musíme chrániť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí.“ Číslo 88 zasa odkazuje na ôsme písmeno v abecede, teda písmeno „H“, a slúži ako symbolika pre nacistický pozdrav „Heil, Hitler!“,” vysvetlil význam čísel vo svojom článku denník N.

V súvislosti s touto kauzou sa vynára otázka, či aj cena knihy MENTOR, ktorej autorom je Martin Jakubec, neodkazuje na neonacistickú symboliku. Martin Jakubec nie je priamo spájaný s extrémizmom, neonacizmom a podobnými prejavmi, ktoré nie sú v súlade so zákonom a preto by zrejme trestné oznámenie na jeho osobu v tejto súvislosti nemalo úspech, tak ako to bolo v prípade osoby Róberta Fica, na ktorého podali trestné oznámenia ľudia z radov ĽSNS za niekoľko jeho výrokov.

Aj keď polícia pri riešení týchto prípadov prihliada na mnoho doplňujúcich aspektov i napriek tomu je takéto rozhodnutie človeka, ktorý kandiduje na župana Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý ma dokonca vo svojom FB profile napísane „Jakubec-budúci župan BSK“, otázne.

„Kniha bola zo 14,99 EUR znížená na 14,88 EUR, nič za tým nehľadajte. Dokonca ja mám osmičku aj domácu televíziu a číslo osem je nekonečno možností,“ uviedol pre mediawatch.dog, Martin Jakubec.

Z vyjadrenia podpredsedu strany Národná koalícia, ktorý sa uchádza o lukratívny post župana najstrategickejšieho kraja na Slovensku , sa naozaj zdá, že tento úmysel nebol zámerný.

Na druhej strane, čo ak to bol dobre premyslený reklamný ťah, nesúci sa v duchu „aj zlá reklama je reklama“, ktorý môže pritiahnuť pozornosť verejnosti? V tomto prípade by Martin Jakubec upozornil na svoju osobu a zároveň by nenápadne prezentoval svoju politické ambície.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu