Martin Lengyel (zdroj: archív M.L.)

Na frekvenciách rádia Rocková republika postupne vysielalo informačné rádio Aktual a neskôr Rádio Jazz, ktoré vysiela dodnes. Majiteľ rádia Martin Lengyel sa po rokoch rozhodol frekvencie odpredať novému majiteľovi a jazzové rádio zanikne.

O frekvencia má záujem šesť záujemcov a k predaju má prísť do konca roka 2019. Informáciu priniesli Radia.sk.

Martin Lengyel v minulosti zakladal na Slovensku štyri médiá – televíziu TA3, magazín .týždeň, rádiá Jemné melódie a Rocková republika, ktoré sa neskôr rebrandovalo na Rádio Aktual a Rádio Jazz.

Z rádiom Aktual mal Martin Lengyel pôvodne veľké plány, rádio Rocková republika naň rebrandoval v apríli 2017 . „Potenciál je obsiahnutý v samotnom slogane ,,Rádio, ktoré sa s vami rozpráva“. Bola to prvotná idea. Priniesť formát, ktorý na Slovensku chýba. Spravodajské talk rádio, ktoré sa stane súčasťou Vášho života, pretože môžete do neho zasahovať, otázkami, názormi, príspevkami, či postrehmi a tým ho vlastne pomáhate aj tvoriť. A v tom nachádzame aj odlišnosť Rádia Aktual od ostatných rádií. Je plné informácií, rozhovorov na aktuálne témy, ktoré spoločnosť zaujímajú,“ povedal v čase jeho spustenia pre Mediahub.sk Martin Lengyel.

Po roku vysielania, v máji 2018 sa z rádia Aktual stalo Rádio Jazz. „Rocková Republika nebola úspešná preto, lebo aj keď sme spustili dobrý hudobný formát, nemali sme pokrytie a predbehlo nás Rádio Anténa Rock s veľmi blízkym playlistom a pokrytím na celom území. Urobili sme strategickú chybu – buď sme do toho nemali ísť vôbec alebo sme mali počkať na skoordinovanie viacerých frekvencií, prípadne akvizíciu iných rádií, len v tom čase nebolo nič zaujímavé k dispozícii,“ povedal pre portál Radia.sk Martin Lengyel.

„K rádiu Aktual veľmi nemám čo dodať, sú aj projekty, ktoré sa jednoducho nepodaria. Napriek tomu, že rádio malo svojich fanúšikov, model nebol dlhodobo udržateľný,“ doplnil Lengyel pre Radia.sk.

Lengyel bol aktívny i ako marketér a tvorca ideí kampaní politickej komunikácie nielen na Slovensku, napríklad počas prezidentskej kampane Milana Kňažka, ale pracoval i v teame Viktora Juščenka, ktorému pomáhal v prezidentských voľbách na Ukrajine. Zároveň prednášal i na Politickej akadémii. Aktuálne pôsobí primárne v tomto odvetví a chce sa mu venovať i naďalej, najmä mimo Slovenska.

„Od januára 2018 trávim viac ako polovicu roka v zahraničí, kde je veľa mojich aktuálnych aktivít. Nemám čas sa rádiu venovať a už v rámci médií nechcem na Slovensku podnikať. Považujem svoj mediálny život na Slovensku za uzavretý,“ povedal pre Radia.sk Martin Lengyel.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu