Martin Lengyel (zdroj foto: M.L.)

Nové médium chce spustiť v priebehu apríla, alebo mája 2017 a má obsahovať i politické témy. Martin Lengyel v minulosti zakladal na Slovensku štyri médiá – televíziu TA3, magazín .týždeň, rádiá Jemné melódie a Rocková republika.

Doplnené 10. januára: Martin Lengyel pre MediaWatch.Dog potvrdil, že rádio Rocková republika zmení v priebehu apríla svoj formát – to je nový mediálny projekt na ktorom pracuje.

Bližšie informácie o novom médiu poskytnúť nechcel, na spresňujúcu otázku redaktorky denníka N o aké médium má ísť, Martin Lengyel reagoval: „To nemôžem povedať, už som založil štyri médiá a trh je citlivý. Ak to poviete štyri mesiace dopredu, tak sa konkurencia pripraví. Bude to zaujímavé,“ uviedol.

„Bude to zasahovať aj do politiky, chcem tam mať veľkú mieru politických informácií,“ povedal Lengyel.

Financovanie má premyslené a uvažuje o konkrétnych novinároch, ktorých sa snaží do nového média získať „Robím si zoznam v hlave. Zaujímajú ma novinári, ktorí majú názor,“ povedal Lengyel pre denník N.

Vyjadril sa i k obsahu samotného denníka N „Keď si vás niekedy prečítam, tak ma ničím neprekvapíte. V podstate viem, čo tam bude. Zaujíma ma viac vecí, ako je Smer a Robert Fico. Svet je pestrejší, aj Slovensko je pestrejšie. Prídete mi monotematickí a trochu ním aj posadnutí,“ povedal v rozhovore Martin Lengyel.

Martin Lengyel pôsobil v minulosti najprv v Slovenskom rozhlase a v Rádiu TWIST, neskôr založil a bol riaditeľom TA3, ktorá je dodnes jedinou spravodajskou televíziou na Slovensku.

Medzi ďalšie projekty, na ktorých sa podieľal patria časopis .týždeň, rádio Jemné melódie a rádio Rocková republika.

Bol aktívny aj ako marketér a tvorca ideí kampaní politickej komunikácie nielen na Slovensku, napríklad počas prezidentskej kampane Milana Kňažka, ale pracoval aj v teame Viktora Juščenka, ktorému pomáhal v prezidentských voľbách na Ukrajine.

V rozhovore pre denník N prezradil, že dostal ponuku pôsobiť v novom komunikačnom tíme Roberta Fica, no ponuku odmietol a ako dôvod uviedol „nebolo by to vhodné, aby som bol súčasťou akéhokoľvek tímu a mal takýto konflikt záujmov,“ keďže zakladá nové médium, povedal.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu