Martina Šimkovičová pracovala ako moderátorka v televízii Markíza od roku 1998.  Dôvodom ukončenia jej pracovného pomeru  je jej status na sociálnej sieti v ktorom sa vyjadrovala k problematike imigrantov. Informáciu prinesol v piatok 23. októbra denník Nový Čas.

„Televízii Markíza som vďačná za profesnú, ale aj ľudskú skúsenosť. Dôvodom odchodu boli rozdielne názory a po vzájomnej dohode som sa rozhodla túto kapitolu svojho života uzavrieť. Každý koniec je začiatok niečoho nového,“ povedala  pre denník Nový Čas Martina Šimkovičová.

Už 16. septembra upozornil denník Nový Čas, že Martina Šimkovičová zdieľala na svojom facebooku správy o imigrantoch. Generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele to už vtedy okomentoval slovami:

„Hovorili sme o citlivosti a dôležitosti v prípade prezentovania osobných stanovísk našich moderátorov na sociálnych sieťach a už čoskoro sa stretneme, aby sme sa aj spolu s riaditeľom spravodajstva porozprávali o jej budúcej kariére,“ vyjadril sa k prípadu Martiny Šimkovičovej generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele, pre denník Nový Čas.

Ku „kauze Šimkovičová“ sa vyjadroval aj majiteľ Fun rádia Boris Kollár už v čase kedy jej len hrozilo, že príde o prácu:

„Strašne ma mrzí to, napríklad ako dopadla pani Šimkovičová v Markíze. Mala dostať vysielanie, a ona si na svojom facebooku len shareovala (pozn.: zdieľala)  niektoré veci ktoré neboli vymyslené, ona nekrivila pravdu. Boli to krátke videá, alebo fotografie z imigračnej vlny a ja si myslím, že ona to ani nekomentovala, ani tam nedávala nejaké nenávistné komentáre a hlúposti. Keby tam dávala: postrieľajme ich, povraždíme ich, tak prosím poviem, to nebolo v poriadku. Ale keď raz niečo vyjde, že búrajú plot, alebo hádžu kamene, no tak sa netvárme že tie kamene nehádzali, veď sme to videli vo videu. A to že to shareovala a dala tam, ja si myslím, nie je dôvod na to, aby ju niekto zbavil práce, alebo aby ju nejako perzekvoval,“ povedal Boris Kollár vo vysielaní internetového rádia Slobodný vysielač. Viac informácií.

RTVS riešila v minulosti podobný problém s moderátorkou

Už v minulosti verejnoprávna televízia RTVS riešila podobný problém s moderátorkou hlavných správ Kristínou Kormúthovou, ktorá publikovala na svojom facebooku hanlivé správy proti rómom, za čo sa neskôr aj ospravedlnila. Postoj vedenia televízie však bol nekompromisný a Kormúthová sa na televíznu obrazovku už naspäť nevrátila. Viac informácií.

Kristína Kormúthová predtým na svojom facebooku napísala: “Zobudit sa o 04:30 na to, ze si myslite, ze vam pada strecha na hlavu (lebo ohromny hrmot) a to pri tom nejaky nedonoseny, smradlavy cigan vam z domu kradne 4-metrovu odkvapovu rynu, je take slovenske. Preco “toto” nemozeme my polovnici strielat podobne ako skodnu? Precooooo? A nech mi nikto nehovori, ze som rasista. Lebo mu nieco rozkusem!!!”

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu