„Hviezdu“ reality show Martinku z Turca pred niekoľkými týždňami hospitalizovali na psychiatrii v Trenčíne „v zúboženom stave – zničenú životom, alkoholom, so zlomenou rukou a vychudnutú na kosť“, na tému upozornil denník Nový Čas.

„Posledné dva roky žila v malej drevenej maringotke neďaleko dedinky Kolačín so svojím manželom Martinom bez vody a elektriny. Alkohol, ktorý bol podľa ľudí z jej okolia u nich na dennom poriadku, bol aj dôvodom, prečo jej v auguste 2013 sociálka zobrala jej tri deti – Barborku (16), Vladka (11) a Kamilka (7),“ uviedol denník Nový Čas.

Smutný koniec…

Uverejnil používateľ Nový Čas Pondelok 21. septembra 2015

 

Nesie televízia zodpovednosť za jej stav?

Keď ešte v roku 2012 diskutovali vo verejnoprávnej televízii RTVS v relácii Pod lampou so Štefanom Hríbom riaditelia televízií Václav Mika (RTVS, predtým Markíza) a František Borovský (vtedy JOJ) moderátor ich dôrazne a opakovane žiadal o odpoveď aj na túto otázku:

„Tá nešťastníka z Turca a ďalší ľudia sa z ničoho stanú… absolútne na prvých stranách sú (pozn.: novín) a potom zase zaniknú… Myslíte si že im to neškodí?

„Ak mám veľmi úprimne odpovedať na túto otázku, tak, to nie je problém televízie či im to škodí alebo neškodí, fakt je ten že sa do toho všetkého prihlásili dobrovoľne. A keď sa bavíme napríklad o pani z Turca, ktorá vzbudila to čo vzbudila… fakt je ten, že keď sa prihlásila do prvej série (pozn.: reality show Farmár hľadá ženu), nikto z nás nepredpokladal, že to takto dopadne. Často vás prekvapia ľudia pri ktorých si myslíte, že tam príde splynie s davom odíde a skončí to tak ako skončí, lenže ona prišla vo flitrovanej blúzke, vysokých podpätkoch s dieťaťom k farmárovi…a potom otvorila ústa a pozeralo celé Slovensko… Ona sa tou hviezdou stala, kvôli tomu, že je taká aká je a tí ľudia jej k tomu dali mandát…„ povedal vtedy Fero Borovský, v tom čase bol riaditeľ TV JOJ.

Témou relácie bola aj „idiotizácie spoločnosti“, teda zhubného pôsobenia televízií na spoločnosť.

„Televízie nemajú zásluhu na tom ako tá spoločnosť vyzerá, skôr si myslím, že kto chce psa biť tak si tú palicu nájde…,“ povedal vtedy František Borovský.

Záznam relácie v archíve denníka SME > pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu