Po úspešnom štarte v roku 2013 Deutsche Telekom opäť spúšťa medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest. Tvorivé tímy študentov, podnikatelia s inovatívnymi nápadmi a začínajúce IT startupy môžu do 11. apríla prihlasovať svoje nápady v niekoľkých kategóriách > TU

Odmeny pre víťazov zahŕňajú investície vo výške až 150-tisíc eur, začlenenie do medzinárodných startup programov, hardvér, softvér, zabezpečenie kancelárskych priestorov v zariadení jedného zo štyroch inkubátorov a prístup k topmanažérom Deutsche Telekomu.

Všetci finalisti sa zúčastnia 4-dňového vzdelávacieho programu, kde sa stretnú s expertmi, budú môcť nahliadnuť do výskumných projektov Deutsche Telekomu a ďalej rozvíjať svoje nápady. Finalisti budú vybraní po národných a medzinárodných kvalifikačných kolách. Víťazný tím vzíde z dvanástich finalistov na Champions Pitch v Krakove, ktorý sa uskutoční na konci júna 2014.

„Účasť na Telekom Innovation Contest bola pre nás dôležitým krokom k zabezpečeniu správnych kontaktov a posunutiu nášho nápadu na vyššiu úroveň,“ povedal Ivan Klimek, CEO spoločnosti Excalibur, slovenského startupu, ktorý súťaž vyhral v minulom roku.

telekom-innovation-contest-2014

Tímy o dvoch alebo viacerých ľuďoch môžu posielať svoje nápady v rôznych kategóriách. Dôraz je kladený najmä na „Produktivitu v Cloude“ a „Budúcnosť médií a komunikácie“. Medzi ďalšie kategórie patrí „Internet vecí“, „Kyber bezpečnosť“ a „Smart energia“.

Súťaž je podporovaná Telekom inkubátorom hub:raum s umiestnením v Berlíne, Krakove a Tel Avive, spolu s Kitchen Budapest a UQBATE. Medzi ďalších sponzorov patrí sedem národných spoločností Telekomu v strednej a východnej Európe, v prípade Slovenska je to Slovak Telekom. Ich úloha spočíva v koordinácii národných predkôl, poskytnú ceny a neskôr budú spolupracovať s finalistami a víťazom.

Tak nezabudni!

– Podávanie prihlášok do 11. 04. 2014
– Možnosť získať až 150 000 eur ako investíciu a ďalšie ceny
– Národné finále v Bratislave v priebehu mája

O Telekom Innovation Contest 2013

V minulom ročníku prihlásilo viac ako 700 tímov zo 45 krajín až 444 nápadov. Z 12 finalistov sa víťazom stal slovenský startup Excalibur s riešením autentifikácie pre mobilné zariadenia. Cubilog z Maďarska a Codeatelier z Nemecka obsadili druhé a tretie miesto.

O spoločnosti Slovak Telekom, a. s.

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej telekomunikačnej siete. V oblasti pevných sietí je najväčším poskytovateľom širokopásmového internetu v krajine prostredníctvom optických a metalických sietí (FTTX, ADSL, VDSL). Ponúka tiež digitálnu televíziu formou najmodernejšej IPTV a tiež satelitnej technológie DVB-S2. V oblasti mobilnej komunikácie poskytuje prístup na internet prostredníctvom viacerých technológií vysokorýchlostného prenosu dát – GPRS/EDGE, UMTS FDD/HSDPA/HSUPA, FLASH-OFDM a LTE. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group.

Zdroj: Slovak Telekom

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu