Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza (autor foto: Stefan Menne, zdroj: CME)

Markíza nemá v pláne zaradiť do vysielania ďalšie kuchárske show a ani obnoviť reláciu Milionár, ale plánuje na budúci rok návrat relácie Farma a talentovej súťaže Hlas. Andrej Bičan s vlastnou reláciou formátu Hollywood Game Night si bude musieť ešte počkať, ako prezradil generálny riaditeľ Markízy v rozhovore pre denník Nový čas, jeho show príde na rad až na budúci rok.

Matthias Settele sa vyjadril aj k návratu Kolesa šťastia do vysielania TV Markíza. „V tejto chvíli je nastavené ako off season formát a z tohto pohľadu to nebola zlá voľba. Na jeseň sa do podvečerného slotu vracia Búrlivé víno a v zime, naopak, by zasa malo prísť Koleso šťastia,“ povedal Settele pre denník Nový čas.

Köln, 04.12.2006 div. Porträts Mathias Settele +49 172 9831724 © Stefan Menne tel +49 (172) 2701799
Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza (autor foto: Stefan Menne, zdroj: CME)

V rozhovore pre denník sa vyjadril i k ďalšiemu účinkovaniu Juraja Loja, ktorého čaká koniec v seriály Búrlivé víno, keďže účinkuje v novom seriály televízie JOJ Za sklom.

Scenárista a producent Andy Kraus po rokoch pravdepodobne z televízie JOJ odchádza, špekuluje sa o jeho angažmá v televízii Markíza. Matthias Settele túto možnosť v rozhovore nevyvrátil.

Na obrazovkách televízie Markíza sa netešia diváckemu záujmu české seriály, ako Okřesní přebor, alebo Ohnivý kuře. „Vyskúšali sme, ako na ne budú ľudia reagovať, ale nenašli sa v nich. Na budúce leto budeme musieť prísť s inými konceptom,“ povedal Matthias Settele pre Nový čas.

> Prečítajte si celý rozhovor

Matthias Settele je na pozícii generálneho riaditeľa TV Markíza už 3 roky, keď v septembri 2013 vystriedal Zuzanu Ťapákovú. Je zodpovedný za riadenie všetkých televíznych staníc skupiny CME na Slovensku (TV Markíza, Doma a Dajto).

Pred nástupom do CME zastával pozíciu generálneho manažéra v spoločnosti Turner Nordic a Baltic a pôsobil ako senior konzultant pre rakúsku verejnoprávnu televíziu ORF. Taktiež bol televíznym a produkčným konzultantom pre viaceré medzinárodné televízne skupiny vrátane RTL Group, MTG/Viasat group a Turner Broadcasting International, ako aj televízne stanice, produkčné spoločnosti a univerzity v rámci Európy. Pred začiatkom dráhy konzultanta pracoval ako Senior Vice Prezident pre obchodné záležitosti pre spoločnosť RTL v Nemecku

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu