Prostredníctvom virtuálnej prehliadky na novej internetovej stránke www.mcdonalds360.sk chce McDonald´s od 8.novembra pozvať svojich zákazníkov do svojej reštaurácie a kaviarne McCafé.

Súčasťou stránky sú interaktívne prvky, hry, testy, alebo kvízy, prostredníctvom ktorých sa návštevník dozvie viac o histórii, alebo funkčnosti priestorov McDonald´s. Internetovú stránku i kampaň vytvorila reklamná agentúra DDB, PR aktivity zastrešila agentúry 1st Class Agency.

„Webová platforma 360° ponúka návštevníkom našich reštaurácií ešte intenzívnejší zážitok. Interaktívne spracovanie im umožňuje spoznávať tajomstvá prípravy obľúbených jedál a zábavnou formou informuje o kvalite surovín a dodávateľoch. Zákazníci sa takto dozvedajú odkiaľ dovážame mäso do burgerov, ale aj, ako sa dá stať odborníkom na kávu,“ povedala Ivana Šedivá, marketingová riaditeľka McDonald´s v ČR a na Slovensku.


„Cieľom novej stránky je ľudí zabaviť, ponúknuť im niečo nové, zaujímavé a nadviazať tak s nimi vzťah založený na maximálnej otvorenosti. Rovnaká platforma štartuje i v Čechách. Česko-slovenský McDonald´s je prvým v celom McDonald´s systéme, ktorý sa tak ešte viac otvára verejnosti a dáva jej neobmedzený prístup ku všetkým informáciám o surovinách a špičkovej úrovni dodávateľov,“ doplnila Ivana Šedivá.

Nová 360° virtuálna prehliadka prevádzky McDonald´s je inšpirovaná projektami Google s britským Abbey Road štúdiom. „Zaujala nás možnosť interaktívne preskúmať jedno z najslávnejších štúdií sveta, kam sa bežný smrteľník nedostane. Virtuálne prehliadky s využitím Google Business View už existujú, avšak bez ďalšieho obsahu,“ povedal Radouane Hadj Moussa, kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry DDB, ktorá stránku vytvorila.

„Koncept novej online platformy pre McDonald´s je unikátny svojim obsahom a ponúkne zákazníkom celkom inú návštevu reštaurácie, na akú boli doposiaľ zvyknutí,“ doplnil Hadj Moussa.

Agentúra DDB vytvorila nielen špeciálny web, ale i kampaňové video, ktoré má za cieľ predstaviť 360-stupňový portál verejnosti, súčasťou launch kampane je i OOH a komunikácia v online prostredí, ktorá potrvá až do 4. decembra.

Pozrite si vizuály kampane:

mcdonalds-ukazal-prevadzku-prostrednictvom-noveho-virtualneho-360-stupnoveho-webu-vizual-ku-kampani-1
zdroj: 1st Class Agency
mcdonalds-ukazal-prevadzku-prostrednictvom-noveho-virtualneho-360-stupnoveho-webu-vizual-ku-kampani-2
zdroj: 1st Class Agency

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu