Martin Jakubec na tlačovej besede s novinármi, 17. novembra 2016

Spevák, showman, absolvent Právnickej fakulty PEVŠ, podnikateľ, majiteľ televízií Senzi TV, TV Osem a produkčnej spoločnosti Maja Production ohlásil 17. novembra, v deň boja za slobodu a demokraciu, vstup do veľkej politiky. Jakubec má už s politikou nejaké skúsenosti, keď v roku 2014 neúspešne kandidoval v Komunálnych voľbách, ako nezávislý kandidát na poslanca mestskej časti Nové mesto Bratislava.

Martin Jakubec vstúpil teraz do politky ako člen strany Národná koalícia bývalého politika HZDS Sergeja Kozlíka, stal sa podpredsedom strany pre oblasť Médií a stratégiu.

O prípadnej spolupráci predtým rokoval i s Mariánom Kotlebom s Ľudovou stranou – Naše Slovensko. „Marián Kotleba na spoluprácu povedal, že môže byť,“ povedal Martin Jakubec a dodal:

„len v tom čase som to vyhodnotil že prikláňať sa k extrémistickým zoskupeniam, alebo zoskupeniam, ktoré si príliš vyhradzujú niektoré programové tézy, tak si myslím že by to nebolo správne riešenie pre mňa ako nálepku s ktorou by som ďalej mal niesť do politického priestoru,“ povedal Jakubec na otázku redaktora televízie Markíza Michala Kovačiča.

Jakubec chce kandidovať za župana, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja v najbližších voľbách do VÚC.

titulka-novomestan-sk-martin-jakubec-2014
Jakubec má už s politikou nejaké skúsenosti, v roku 2014 neúspešne kandidoval v Komunálnych voľbách, ako nezávislý kandidát na poslanca mestskej časti Nové mesto Bratislava. (zdroj: novomestan.sk)

Tlačová beseda Martina Jakubca, na ktorej oficiálne ohlásil vstup do sveta politiky sa začala 17. novembra za zvukov štátnej hymny. Národné otázky považuje Martin Jakubec za kľúčové vo vzťahu k voličom a ďalšiemu smerovaniu krajiny. „Ľudia majú stále potrebu sa spájať a tvoriť kontinuitu s národným prúdom,“ povedal Jakubec.

Jakubec tvrdí, že reprezentuje cieľovú skupinu, ktorou sú ľudia vo veku nad 50 rokov „podľa prieskumu, ktorý sme si dali interne vypracovať je to tak silná základňa, keď sme sa pýtali ako prijmú brand Martin Jakubca so vstupom do politky tak tá odozva na viac ako 2500 ľuďoch bola u ľudí nad 50 rokov tak silno angažovaná v prospech myšlienky, že jednoducho som si povedal, že nemôžem konať inak,“ povedal Martin Jakubec.

Pozrite si záznam tlačovej besedy na videu portálu Topky.sk:


Prečítajte si aj rozhovor > Martin Jakubec: Točíme bláznivú komédiu na slovenský spôsob

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu