Peter Mertus sa stáva predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti News and Media Holding a.s, ktorá bude strategicky riadiť aj mediálne centrá 7 PLUS, a.s., Trend Holding, s.r.o  a Centrum Holdings a.s.

Hlavnou úlohou Petra Mertusa bude vybudovať holdingový manažérsky tím a v nasledujúcich mesiacoch pripraviť dlhodobú stratégiu jednotlivých mediálnych centier a ich mediálnych produktov. Zároveň sa bude Peter Mertus, v spolupráci s investičnou skupinou Penta,  podieľať aj na príprave a následnom riadení ďalších potenciálnych mediálnych aktivít.

Generálny riaditeľ Peter Mertus odchádza z vydavateľstva Ringier - titulka
Peter Mertus (Zdroj foto: Ringier Axel Springer Slovakia)

Peter Mertus je skúsený mediálny manažér. Pôsobil 14 rokov ako generálny riaditeľ najväčšieho vydavateľstva na Slovensku – Ringier Axel Springer Slovakia a paralelne v rokoch 2006 až 2010 pôsobil ako člen predstavenstva Ringier AG so sídlom v Švajčiarsku.

Spoločnosť News and Media Holding, a.s. bola založená v decembri 2014 a jej 100% vlastníkom je holandská spoločnosť V3 Media Holdings BV. Jej financujúcim investorom a strategickým poradcom je investičná skupina Penta.

V septembri 2014 Penta oznámila svoju angažovanosť pri akvizíciách vydavateľstiev 7 PLUS, a.s. a Trend Holding, s.r.o. a prezentovala ambíciu dlhodobo pôsobiť na mediálnom trhu v regióne strednej Európy.

Penta sa zároveň finančne angažuje aj v akcionárskej zmene vo vydavateľstve Petit Press, a.s., kde je financujúcim partnerom nového 45% spoluvlastníka vydavateľstva, spoločnosti NAMAV, a.s.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu