zdroj: pixabay.com

Prečítajte si krátky prehľad najzaujímavejších mediálnych udalostí, ktoré sa odohrali za uplynulý týždeň.

Denník SME vznikol 15. januára 1993, pred 24 rokmi
„Prvý januárový pracovný deň roku 1993 odvolalo predstavenstvo štátnej akciovej spoločnosti Smena vtedajšie vedenie denníka Smena z dôvodu zlého ekonomického vedenia denníka, hoci Smena vykázala zisk vo výške 8 miliónov korún. Tento akt štátnej moci vyvolal odpor redakčného kolektívu denníka Smena pod vedením šéfredaktora Karola Ježíka. Päťdesiat redaktorov dalo na protest proti tomuto postupu výpoveď a založili denník SME, ktorý vyšiel v rekordne krátkom čase (za necelé dva týždne) – 15. januára 1993,” opísalo SME príbeh svojho vzniku. Čítajte viac.

Denník SME vznikol 15. januára 1993, pred 24 rokmi
Zdroj: Petit Press

 

Danko chce žalovať denník N za karikatúru Cynickej obludy
Politik musel v posledných dňoch čeliť kritike. V septembri 2016 na slávnosti v Brezovej pod Bradlom minister obrany za SNS Peter Gajdoš povýšil Andreja Danka o osem hodností do pozície kapitána. Informáciu priniesol ako prvý denník N. Danko ale namieta zverejnenú karikatúru v ktorej je pejoratívne označený. Čítajte viac.

Danko chce žalovať denník N za karikatúru Cynickej obludy

 

Hlavnespravy.sk opäť šíria FAKE NEWS (opäť účelovo klamú svojich čitateľov)
Na fake news upozornila fan page na Facebooku pod názvom Dezinformácie Hoaxy Propaganda. Profil prevádzkuje Juraj Smatana a kolektív spolupracovníkov. Juraj Smatana je tiež aktívny v komisii projektu Konšpiratori.sk. Prečítajte si celé znenie správy, ako ju zverejnili. Čítajte viac. 

Hlavnespravy.sk opäť šíria FAKE NEWS (opäť účelovo klamu svojich čitateľov)
Zdroj: FB Dezinformácie Hoaxy Propaganda

 

JOJ ako prvá medzi televíziami spustila Messenger bota
So seriálovou novinkou Prázdniny v stredu 18. januára spustila televízia i Messenger Bota. Na otázky divákov tak automaticky odpovedá seriálová postava Jano Jančich. Automatického chatovacieho robota predstavila spoločnosť Facebook už v apríli 2016 na konferencii F8. A ako prvé ho na Slovensku začali používať reklamné agentúry Triad a Zaraguza. Čítajte viac. 

JOJ ako prvá medzi televíziami spustila Messenger bota
repro foto: JOJ.sk

 

BuzzFeed navýšil sumu pre Výbor na ochranu novinárov v rámci „Garbage merchandise“ na 25 tisíc dolárov
Donald Trump zúri a v rámci svojho konania a správania nepriamo pomáha rôznym médiám zvyšovať príjmy. BuzzFeed v rámci kritiky na zverejnenie správy o kompromitujúcom materiály, ktorý majú údajne vlastniť Rusi, spustil predajnú akciu, ktorej výťažok ide na podporu slobodného písania novinárov. Čítajte viac.

Zdroj: e-shop BuzzFeed.
Zdroj: e-shop BuzzFeed.

 

Lenka Vavrinčíková nahradí Zlaticu Puškárovú Švajdovú v TV Markíza počas materskej dovolenky
V televízii Markíza do kresla štúdia v hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny zanedlho zasadne moderátorka Počasia Lenka Vavrinčíková. Informáciu priniesla televízia Markíza. Čítajte viac.

Lenka Vavrinčíková (foto: TV Markíza).
Lenka Vavrinčíková (foto: TV Markíza).

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu