Prečítajte si krátky prehľad najzaujímavejších mediálnych udalostí, ktoré sa odohrali za uplynulý týždeň.

Nový televízny kanál Prima Plus odštartoval
Nový televízny kanál českej televízie je určený primárne pre Slovenský trh. Program bude tvoriť vlastná tvorba televízie Prima. Nový kanál si bude môcť naladiť väčšina slovenských domácností s platenými TV službami. Ako media representative pre Primu Plus bude na Slovensku pôsobiť spoločnosť JOJ Group. Očakávaný podiel sledovanosti kanálu je na úrovni 2%. Čítajte viac.

Televízia Prima je v českých rukách. Švédska spoločnosť MTG odpredala svoj podiel
Spoločnosť Denemo Media kúpila od švédskej spoločnosti Modern Times Group (MTG) 50%-ný podiel v skupine Prima Group. Čítajte viac. 

Zdroj: Prima
Zdroj: Prima


Fico na tlačovej besede ignoroval otázky redaktora denníka SME

V stredu 25. januára odmietol Fico na tlačovej besede po rokovaní vlády odpovedať na všetky otázky novinára z denníka SME Mareka Porackého, odpovedal len “skúste ešte jednu otázku.” Neochota premiéra Slovenskej republiky komunikovať s vybranými novinármi trvá dlhodobo. Čítaj viac.

Fico na tlačovej besede odignoroval otázky redaktora denníka SME
The New York Times sú pripravené na zmenu nevyhnutnú v tejto digitálnej dobe
Prestížne noviny The New York Times ohlásili životnú zmenu vo svojej existencii. Novinári v celej organizácii sú “hladní” po zmene súčasnej situácie a noviny sú pripravené na nových leaderov, ktorí posunú ich smerovanie vpred. Dôležité je, že The New York Times sú v jedinečnej pozícii prijať výhody z dnešného meniaceho sa mediálneho prostredia, no iba v prípade ak sa dokážu prispôsobiť dostatočne rýchlo, inak im hrozí úpadok. Čítajte viac.

The New York Times sú pripravené na zmenu nevyhnutnú v tejto digitálnej dobe


Richard Sulík stiahne žalobu na novinára Michala Havrana

Po tom čo v utorok 24. januára diskutoval Richard Sulík s Michalom Havranom vo verejnej debate denníka N, Sulík sa rozhodol, že podanú žalobu stiahne. Predmetom sporu bol pojem „trápnučký fašista,“ ktorým ho Havran nazval vo svojom statuse na Facebooku. Čítajte viac.

Richard Sulík stiahne žalobu na novinára Michala Havrana


N magazín bude vychádzať ako mesačník

Vydavateľstvo denníka N plánuje v tomto roku prinášať do novinových stánkov svoj N magazín pravidelne každý mesiac. Členovia N Klubu dostanú magazín poštou free of charge. Čítajte viac.

foto: denník N, koláž: MWD
foto: denník N, koláž: MWD


Cynická obluda sa Andrejovi Dankovi naďalej vysmieva

V priebehu soboty 21. januára došlo k pozastaveniu profilov politika SNS na sociálnej sieti. Andrej Danko je pod paľbou verejnej kritiky od štvrtka 19. januára, kedy na tlačovej besede vyzval denník N, aby stiahli cynickú karikatúru zo svojho webu. Karikatúra reaguje vizuálnou metaforou na udalosť, ktorá sa odohrala ešte v septembri 2016 na slávnosti v Brezovej pod Bradlom, kedy minister obrany za SNS Peter Gajdoš povýšil Andreja Danka o osem hodností do pozície kapitána. Čítaj viac.

Cynická obluda sa Andrejovi Dankovi naďalej vysmieva
České vydavateľstvo skupiny Penta spojilo a zároveň rozšírilo redakcie svojich titulov Deník a Dotyk.cz
Do redakcie vydavateľstva Vltava Labe Media (VLM) prídu od februára nové posily. Rozšíri sa redakcia novín Deník a webov Deník.cz a Dotyk.cz. Tituly budú po novom spadať pod jednu redakciu. Dotyk.cz sa v novej koncepcii sústredí predovšetkým na ekonomické témy, názory a náročnejšiu publicistiku. Čítajte viac.

Janda Jiří, Klička Jan, Kratochvíl Martin, Šulc Stanislav, Vagaday David (foto: Vltava Labe Media)
Janda Jiří, Klička Jan, Kratochvíl Martin, Šulc Stanislav, Vagaday David (foto: Vltava Labe Media)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu