Najviac nominácií v tohtoročnej súťaži Novinárska cena 2015 získala redakcia Denníka N (až 12), naproti tomu denník SME, ktorý v minulosti patril medzi najúspešnejšie redakcie získala len tri nominácie. Neúspech denníka SME je spôsobený odchodom podstatnej časti jeho redakcie do Denníka N.

Ako druhá najúspešnejšia v počte nominovaných je redakcia magazínu .týždeň (6 nominácií), RTVS (3 nominácie) a denník Pravda (2 nominácie).

Lukas Fila_banner_na_titulku
Lukáš Fila (zdroj foto: Petit Press)

„Som na nás nesmierne hrdý. Gratulujem nielen kolegom, ale všetkým nominovaným. Ešte osobná poznámka – osem rokov človek píše stovky textov ročne, potom si dá na rok prestávku od novinárčiny a to je zrovna ten prvý rok, keď získa nomináciu. V kategórii Audiovizuálna žurnalistika! Dúfam, že svojou spanilou jazdou svetom debát zavesených na YouTube som nádejou pre všetkých račkujúcich. Logopéd nie je všetko!,“ vyjadril sa k nominácii riaditeľ vydavateľstva Denníka N Lukáš Fila.

Všetky nominované texty Denník N pri tejto príležitosti sprístupnil zadarmo > pozri

Po jednej nominácií majú redakcie týždenníka Trend, Nitrianskych novín, denníka Korzár, Rodina a škola, Právo, televízií Markíza a Joj, a webov Mono.sk, Postoj.sk a Aktuality.sk

Marek Vagovič, Aktuality.sk
Marek Vagovič, Aktuality.sk

„Keď som písal tento text o zlyhaní médií v téme utečeneckej krízy, ani vo sne ma nenapadlo, že by mohol byť nominovaný na Novinársku cenu. Nie je totiž politicky korektný, hoci som sa snažil byť férový na obidve strany. Teda k „slniečkárom“ aj k „náckom“. Za touto analýzou si však stojím aj s odstupom siedmich mesiacov. Myslím, že vývoj mi dal za pravdu. Väčšina slovenských médií, ktoré sa považujú za mienkotvorné, tému utečenci nezvládla. Mimochodom, bol to môj prvý text pre Aktuality.sk. Takže ďakujem Peter Bardy, aj ostatným kolegom v redakcii. Sme skvelý tím,“ vyjadril sa k nominácii investigatívny reportér Aktuality.sk Marek Vagovič.

Kompletný zoznam nominovaných > pozri 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu