Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

Pri príležitosti veľtrhu EBACE 2015, ktorý sa konal od 19. do 21. mája 2015 v Ženeve, oznámili spoločnosti Mercedes-Benz Style a Lufthansa Technik spoluprácu pri navrhovaní dizajnu a zariaďovaní VIP kabín pre lietadlá. Obe firmy spoločne vyvíjajú úplne nový, luxusný a všestranný koncept kabíny pre lietadlá na krátke a stredne dlhé lety.  

Dynamická architektúra namiesto klasického stvárnenia priestoru kabíny: spoločným úsilím oboch firiem sa klasické delenie stropu, steny a podlahy úplne rozplynie dynamickým, špirálovým členením priestoru.

Tak vzniknú nové, samostatné priestorové zóny bez usporiadania sedacích prvkov a prvkov stien, ktoré je pre lietadlá typické. Okrem toho sa posilňuje nové vnímanie priestoru intenzívnou hrou kontrastov materiálov, farieb a osvetlenia, typickou pre Mercedes.

Celkový dizajn je formovaný estetikou moderného luxusu značky Mercedes-Benz. Inovatívnym konceptom zariadenia chcú Mercedes-Benz Style a Lufthansa Technik osloviť po celom svete privátnych klientov, ktorí vyhľadávajú výnimočný dizajn. Firma Lufthansa Technik prináša svoje skúsenosti získané počas desaťročí pri individuálnom zariaďovaní VIP a VVIP lietadiel, aby tak zosúladila jedinečný dizajn so špeciálnymi nárokmi kabíny lietadla.

Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.2
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia


„Preniesť filozofiu dizajnu zmyselnej čistoty do leteckej techniky je inšpiratívna výzva. Ohromujúca architektúra interiéru svedčí o kreativite a modernosti. Zmyselné plochy a jasné tvary kombinované s inteligentnými hightech technológiami podčiarkujú moderný luxus dokonalého tvaru, ktorý je charakteristickým znakom dizajnu značky Mercedes-Benz,“ vysvetľuje Gorden Wagener, šéf oddelenia dizajnu v koncerne Daimler AG. „Cieľom našej spolupráce so značkou Mercedes-Benz Style je spájať inovatívnu kompetenciu dizajnu a techniky. Náročným zákazníkom z celého sveta chceme ponúknuť také vybavenie interiéru, pri ktorom nezostanú žiadne želania nesplnené. Bez ohľadu na to, či sa náš modulárny koncept vybavenia použije na súkromné alebo obchodné účely, vždy sa prispôsobí všetkým účelom,“
hovorí Walter Heerdt, senior viceprezident oddelenia VIP & Executive Jet Solutions, Lufthansa Technik AG.

Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.3
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

 

Koncept interiéru ide úplne novou cestou mimo známeho stvárnenia vnútorných priestorov lietadiel. Zariadenie interiéru pokrýva kabínu organicky a homogénne ako špirála DNA. Podlaha, stena a strop sú plynulo prepojené. Zariadenie je so svojím zmyselne čistým dizajnom zakomponované do interiéru kabíny a vyznačuje sa mnohými inovatívnymi riešeniami detailov. Okná kabíny sú prekryté predsadenými sklenenými tabuľami, takzvanými čiernymi panelmi.

Svietia pred oknami ako svetelná korona, ktorá sa má vzniesť, a sú inšpirované dizajnom masky vozidla Mercedes-Benz Triedy S. Vďaka inovatívnej technológii Magic Sky značky Mercedes-Benz sa dajú sklenené tabule elektricky tieňovať z čiernej až po priehľadnú. Obrazovky a dotykové obrazovky slúžiace na zábavu a informovanie je možné bez problémov integrovať do čiernych panelov.

V nasledujúcich mesiacoch obe firmy spoločne vyhodnotia celkový záujem zákazníkov na trhu VIP a budú ďalej rozvíjať detaily v rámci koncepcie dizajnu.

Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.4
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia
Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.5
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia
Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.7
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia
Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.8
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia
Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.9
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia
Mercedes-Benz a Lufthansa vyvíjajú leteckú kabínu - obr.10
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu