Odborný nemecký časopis OFF ROAD, jeho 63 089 čitateľov dohlasovalo. Už po jedenásty-krát si Trieda G suverénne zabezpečila prvé miesto medzi „luxusnými terénnymi vozidlami“. Okrem toho vyhrala ako G 63 AMG 6×6 kategóriu „terénny tuning“ a multitalent Unimog si spomedzi „špeciálnych vozidiel“ zabezpečil prvé miesto na stupni víťazov.

Toto hlasovanie čitateľov vyzdvihuje výnimočné postavenie prémiovej značky Mercedes-Benz medzi vozidlami s pohonom všetkých kolies.

Hviezda medzi terénnymi vozidlami schádza už 35 rokov nepretržite z montážnych liniek a už dávno sa etablovala ako ikona medzi terénnymi vozidlami. Vďaka nepretržitému dôslednému ďalšiemu vývoju je Trieda G /na fotografii hore/ aj dnes v každom ohľade mimoriadne aktuálna.

 

Najnovšia generácia Triedy G presviedča najmodernejšou technikou pohonu a vysoko hodnotnou vnútornou výbavou. Súčasne si zachováva svoje typické veľmi oceňované pôvodné vlastnosti ako vonkajšia robustnosť a výborné vlastnosti terénneho vozidla. Vďaka tomu sa môže v tomto roku už po jedenásty-krát nazývať „terénnym vozidlom roka“.

Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 Showcar, Dubai 2013
Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 Showcar, Dubai 2013

 

S technikou pohonu všetkých kolies 6×6, výkonom 400 kW (544 k), špeciálnym podvozkom a stúpadlom, ktoré už na prvý pohľad vzbudzuje rešpekt, zvíťazil Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 v kategórii „terénny tuning“.

Silné terénne vozidlo je neprekonateľné nielen mimo spevnených ciest, ale svojím vysokohodnotným zdokonaleným interiérom ponúka aj vynikajúci komfort.

Mercedes-Benz Unimog

 

V kategórii špeciálnych vozidiel sa na prvom mieste znova umiestnil Mercedes-Benz Unimog. S vynikajúcou prejazdnosťou terénu a najvyššou robustnosťou je ideálnym vozidlom na prepravu bremien a nákladov do odľahlých oblastí a ponúka vynikajúcu základňu pre špeciálne nadstavby.

Zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu