Vynovená verzia kompaktného obytného vozidla od Mercedes-Benz bola vyvinutá s partnerskou firmou Westfalia a má premiéru na salóne karavanov Caravan Salone v nemeckom Düsseldorfe. Komfortné Marco Polo si zaslúži meno slávneho cestovateľa, ktoré nesie. Je naozaj vhodné na dlhé trasy.

Popritom je tiež spôsobilé na každodenné používanie i v meste. Pri dizajne karosérie Triedy V ponúka veľkorysý pocit priestoru, vysokohodnotné materiály, perfektné spracovanie, harmonickú koncepciu farieb ako aj moderný, nadčasový dizajn nábytku s funkčným viacúčelovým využitím a širokou škálou doplnkov od otočných komfortných sedadiel cez po chladničku s mrazničkou až po vonkajšie campingové vybavenie.

???????????????????????????????????????

Nový kompaktný cestovný automobil  má k dispozícii najmodernejšie štvorvalcové dieselové turbomotory. Jednotlivé vyhotovenia ponúkajú tri výkonové varianty. Prvé je 200 CDI (100 kW/136 k; 330 Nm). Ďalšie 220 CDI (120 kW/163 k; 380 Nm) sa vyznačuje výnimočnou spotrebou v tomto segmente: len 6,0 l/100 km. Spotrebu 6,1 l/100 km zasa vykazuje najvýkonnejšie (140 kW/190 k; 440 Nm). Krátkodobo dosahuje, vďaka funkcii „overtorque“, ešte vyššie (150 kW, 480 Nm) parametre.

Vďaka silným a hospodárnym motorom, komfortnému a dynamickému podvozku osobného vozidla, príkladnej bezpečnosti s aktívnymi a pasívnymi bezpečnostnými systémami známymi s Triedy V či iných osobných vozidiel s hviezdou na kapote, kompaktným vonkajším rozmerom a výbornej obratnosti (aj polomer otáčania iba 11,8 m pri dĺžke 5,14 m) spája Marco Polo štýlové bývanie s jazdným komfortom a dynamikou osobného automobilu.

???????????????????????????????????????

Zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu