Ponuku vozidiel špeciálnej ochrany značky s hviezdou najnovšie rozširuje Mercedes-Benz S 600 Guard, vyhotovený na báze novej Triedy S. Dostupný bude prvýkrát, ako jediný zo segmentu, v štvormiestnom aj plnohodnotnom päťmiestnom vyhotovení, s objemom batožinového priestoru 350 litrov.

S 600 Guard je integrovane opancierovaný (aj na podlahe, čo je výnimočné) špeciálnou oceľou, prvkami aramidu, polykarbonátom i polyetylénom (viac vrstvené sklá). Chráni pred streľbou i trhavinami. Ako prvé vozidlo dosiahol v celom rozsahu certifikát na balisticky najvyšší stupeň ochrany triedy odolnosti VR9. Pre pasažierov pritom zachováva prvotriedny komfort sériovo dodávaných modelov. K čomu prispieva i upravený a zosilnený podvozok AIRMATIC. Navonok je S 600 Guard nenápadný. Od bežnej Triedy S sa takmer nelíši. Zachováva tak aj žiadanú diskrétnosť.

Dostatočný výkon, dynamiku a zrýchlenie pre S 600 Guard poskytuje zážihový dvanásť valec  (390 kW/530 k; 830 Nm). Prvýkrát je dodávaný s automatickou prevodovkou 7G-TRONIC. Vozidlo má najvyššiu rýchlosť (vzhľadom na hmotnosť) ohraničenú na 210 km/h.

K sériovej zvláštnej výbave nového modelu patria pneumatiky Michelin PAX. Umožňujú aj pri poškodení núdzový dojazd až do vzdialenosti 30 km. Špeciálne pre S-Guard sa okrem iného ponúka: nepriehľadné rolety okolo celej zadnej časti, vyhrievané čelné sklo a bočné okná, ľahko ovládateľný systém alarmu v prípade ohrozenia, automatické hasiace zariadenie, systém zásobovania čerstvým vzduchom v núdzových prípadoch či hydraulické ovládanie pre ťažké bočné okná.

S 600 Guard disponuje (patrične prispôsobenými) takmer všetkými inteligentnými asistenčnými jazdnými systémami a inováciami najnovšej Triedy S. Úspešne tak pokračuje v tradícii opancierovaných vozidiel Mercedes-Benz špeciálnej ochrany (Tried S, E, M a G) priamo od výrobcu.

Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard Mercedes-Benz S-Klasse Guard

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu