Mercedes-Benz wins three categories in the prestigious "World Car Awards 2015"  Mercedes-Benz gewinnt drei Kategorien der renommierten „World Car Awards 2015“.
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

Svetovým autom roka s titulom 2015 World Car of the Year  je Trieda C. Rozhodla o tom celosvetová 75-členná porota súťaže 2015 World Car Awards. Za najlepšie vozidlá na svete vybrala v ďalších kategóriách aj super športový Mercedes-AMG GT, ktorý tak získal titul World Performance Car  a luxusnú Triedu S kupé, ktorá má titul World Luxury Car a zaslúžene. Vozidlá s hviezdou v znaku si tak ako prvé v jedenásťročnej histórii World Car Awards tentoraz vybojovali najvyššie ocenenia až v troch z celkovo piatich hodnotených kategórií.

Ocenenia pre víťazov tohtoročnej súťaže World Car Awards odovzdávali v rámci medzinárodného autosalónu v New Yorku.

Mercedes-Benz triedy C prekonáva vo viacerých aspektoch rámec svojho segmentu vozidiel. Výnimočnosť interiéru zvýrazňuje uplatnenie vysoko kvalitných materiálov s pútavým striedaním organických plôch a precízne vedených línií, dotykový ovládací panel a projekčný displej, ktorý premieta virtuálny obraz do zorného poľa vodiča, či novo stvárnená stredová konzola.

Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID, Exclusive Line, Cavansitblau
Mercedes-Benz C (zdroj: Mercedes-Benz Slovakia)

Mercedes-Benz triedy C má najľahší skelet karosérie v segmente. Oproti bežnému oceľovému variantu je úspora až 70 kg hmotnosti a celé vozidlo je oproti svojmu predchodcovi až o 100 kg ľahšie, čo priaznivo ovplyvňuje aj spotrebu. Prvá hybridná hliníkovo-oceľová karoséria s uplatnením vysokopevnostnej a ultravysokopevnostnej ocele a hliníkových dielcov novej triedy C vyniká nielen v tuhosti, eliminácii hluku a kmitov ale aj v nevídanej odolnosti voči nárazu. Pre svoj nový podvozok trieda C ponúka ako prvé vozidlo v segmente systém vzduchového pruženia (AIRMATIC) s elektronicky plynule regulovaným tlmením.

Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID, Exclusive Line, Cavansitblau
Mercedes-Benz C Exclusive (zdroj: Mercedes-Benz Slovakia)

V triede C zároveň nachádzajú uplatnenie asistenčné systémy, ktoré nedávno slávili svoju premiéru v novej triede S: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Premiéru v jej segmente má pri novej triede C klimatizácia reagujúca na informácie zo satelitnej navigácie, ktorá sa v tuneli prepne na vnútorný obeh. Z novej triedy S pochádza i aktívna aromatizácia a ionizácia vzduchu: AIR BALANCE.

Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID, Exclusive Line, Cavansitblau
Mercedes-Benz C Exclusive (zdroj: Mercedes-Benz Slovakia)

Mercedes Benz triedy C s tromi výbavami AVANTGARDE, EXCLUSIVE a AMG, ktorý oproti predchodcovi  vykazuje pri zachovaní výkonu až o 20 percent nižšiu spotrebu paliva,  podrástol na dĺžku 4,686 a šírku 1,810 m, pričom sa na 2,840 m zväčšil jeho rázvor a na 480 litrov batožinový priestor, začína v tej najlepšej forme.

Mercedes-Benz C 250 BlueTEC, Avantgarde, Diamantweiss metallic,
Mercedes-Benz C Avantgarde (zdroj: Mercedes-Benz Slovakia)

Prispieva k tomu i inteligentná, vysoko tuhá, odhlučnená a odľahčená konštrukcia (až o 100 kg nižšia hmotnosť) tohto vozidla. Tiež jeho vynikajúca aerodynamika (pri C 220 BlueTEC ECO: cW   0,24). Rovnako ako nové asistenčné systémy (i z vyšších tried E a S), či nový podvozok (na želanie so vzduchovým pružením). Rovnako aj čistý a zároveň emocionálny dizajn (okrem iného dlhá kapota motora, ďaleko vzadu posadená kabína, krátke previsy a veľké kolesá). Iste aj prvotriedny interiér (prvý krát tiež zahrnuje vo výbave projekčný displej). O vysokej forme nastupujúcej triedy C svedčia i nové výkonné, rekordne úsporné, motory.

Mercedes-Benz C 250 BlueTEC, Avantgarde, Diamantweiss metallic,
Mercedes-Benz C Avantgarde (zdroj: Mercedes-Benz Slovakia)

Odbytom 2,4 milióna vozidiel (od uvedenia v roku 2007) sa trieda C predošlej generácie stala najžiadanejším vozidlom s hviezdou v znaku. Nový Mercedes-Benz C má teraz tú najlepšiu formu, aby tento rekord prekonal.

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu