Takmer 900-tisíc kilometrov najazdil za približne 26 rokov cestovateľ Gunther Holtorf so svojou Triedou G, ktorý sa na tento maratón vydal aj s manželkou. Z toho zhruba štvrť milióna kilometrov prešlo vozidlo mimo spevnených ciest, i v ťažkom teréne, pri ukrutnej púštnej páľave, vlhkosti džungle, či treskúcej arktickej zime.

Sériový model Mercedes-Benz 300 GD, iba so zosilnenými pružinami a tlmičmi určenými pre terén, zvládol tento maratón cez 215 krajín (takmer všetky ešte jestvujúce) kompletne s pôvodným hnacím mechanizmom. Nielen s motorom ale aj prevodovkou a nápravami.

Pritom jeho rám a karoséria nevykazovali žiadne znaky únavy materiálu napriek tomu, že počas expedície Trieda G viezla nevyhnutné zásoby a materiály, čím jej zaťaženie prekročilo zhruba o pol tony celkovú prípustnú hmotnosť. Vozidlo sa vďaka svojim výkonom zveční aj v Guinessovej knihe svetových rekordov.

Ukončenie viac ako štvrťstoročie trvajúcej cesty bolo načasované k 35. výročiu vzniku pôvodnej Triedy G. A model rekordér 300 GD získal miesto v múzeu Mercedes-Benz v Stuttgarte-Untertürkheim.

Nadšenie nad výkonom cestovateľa a jeho Triedy G prejavil tiež Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva koncernu Daimler AG a riaditeľ divízie Mercedes-Benz Cars. Ako pri prijímaní vozidla do múzea uviedol: „To, že Trieda G bude aj v budúcnosti, to sľubujem. To, že aj v budúcnosti budú charakterové typy ako pán Holtorf, v to dúfam!“

Prvým potvrdením tohto sľubu je aj súbežné predstavenie mimoriadne exkluzívnych špeciálnych modelov G 350 BlueTEC Edition 35 a G 500 Edition 35.

Podrobné informácie o ROUND-THE-WORLD-RECORD-TOUR 1989 – 2014 môžete nájsť > TU

"OTTO'S" ROUND-THE-WORLD-RECORD-TOUR 1989-2014 "OTTO'S" ROUND-THE-WORLD-RECORD-TOUR 1989-2014 "OTTO'S" ROUND-THE-WORLD-RECORD-TOUR 1989-2014

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu