Mercedes ma novú appku pre Apple watch - obr.
zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

S novou  aplikáciou MB Companion App spája Mercedes-Benz to, čo k sebe navzájom patrí, dve najlepšie svetové značky: nové inteligentné hodinky Apple Watch a vozidlo Mercedes-Benz. Od jesene tohto roka bude aplikácia k dispozícii pre nové vozidlá značky Mercedes-Benz Triedy C a S

Aplikácia MB Companion App umožňuje zákazníkom značky Mercedes-Benz vyhľadávať ciele na hodinkách Apple Watch alebo na iPhone a tieto následne prepojiť so svojim vozidlom vo forme kompletnej „navigácie od domu k domu“.

Táto prepojená navigácia funguje naozaj veľmi jednoducho: najprv sa na hodinkách Apple Watch zobrazí pešia cesta k autu. Po príchode k autu prevezme vozidlo navigačné údaje do systému Mercedes-Benz COMAND Online a hneď ako vodič naštartuje motor, stanoví príslušnú trasu.

Ak auto zaparkujete v blízkosti cieľa, posledné metre navigácie odovzdá systém COMAND Online opäť hodinkám Apple Watch. Hodinky potom navigujú zákazníka značky Mercedes-Benz až priamo k cieľu. Aplikácia MB Companion App je tak perfektným sprievodcom pri bezpečnej a rýchlej navigácii „Last Mile Navigation” .

 

Od jesene tohto roka bude aplikácia MB Companion App k dispozícii pre nové vozidlá značky Mercedes-Benz Triedy C a S. Postupne bude súčasťou ponuky aj pri vozidlách ďalších konštrukčných radov.

Na hodinkách Apple Watch si zákazníci značky Mercedes-Benz  okrem toho môžu vyvolať ďalšie informácie o vozidle, ako je  stav paliva v nádrži, interval údržby, či tlak v pneumatikách.

Rýchly a nekomplikovaný vývoj tejto navigácie od domu k domu je výsledkom úzkej spolupráce medzi výskumným strediskom značky Mercedes-Benz v Silicon Valley (Mercedes-Benz Research & Development North America) a expertmi z vývojového oddelenia v Sindelfingene.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu