Keď vás v televízii sledujú milióny divákov, môžete to použiť na dobrú vec, povedala si asi ocenená herečka. Iní herci ďakujú rodine, či priateľom, ona na miesto ďakovnej reči uviedla veci, ktoré sú vo verejnom záujme.

V nedeľu 8. januára získala herečka cenu za celoživotné dielo a svoju ďakovnú reč na slávnostnom udeľovaní Zlatých glóbusov využila vcelku netradične. Poukázala na neduh v spoločnosti, údajné arogantné správanie prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Herečka tvrdí, že Trump v čase pred voľbami napodobňoval nevhodne amerického hendikepovaného novinára a vyzvala verejnosť na pomoc pre komisiu na podporu práv novinárov.

„Nikdy som ho nezosmiešnil,“ reagoval Trump prostredníctvom siete Twitter a dodal „Meryl Streep je iba slúžka Hillary, ktorá vo voľbách utrpela obrovskú prehru.“

„Hollywood sa len hemží samými cudzincami a keď ich všetkých vyženieme budete môcť pozerať len futbal a boje v ringu, ktoré ale nie sú umenie,“ začala v nedeľu svoju slávnostnú reč Meryl Streep.

„Jedno vystúpenie ma tento rok celkom ohromilo, zaseklo sa mi srdce,“ pokračuje Streep a dodáva „Šlo o okamich, kedy človek, ktorý usiloval o najrešpektovanejšiu ponuku v zemi napodobnoval reportéra so zdravotným postihnutím,“ povedala M. Streep.

„Nebolo to vo filme, odohralo sa to v skutočnom svete, preto na to nemôžem zabudnúť,“ povedala a dodala „Potrebujeme zásadových novinárov, aby dohnali mocných k zodpovednosti, aby si ich vzali na paškál za každý podozrivý čín,“ povedala Meryl Streep.

Pozrite si záznam prejavu Meryl Streep:

.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu