Michal Čubrík (foto: Coca-Cola HBC)

Novým manažérom pre vonkajšie vzťahy v spoločnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je Michal Čubrík (35). Vo svojej novej funkcii je zodpovedný za koordináciu a rozvoj vzťahov s verejnými inštitúciami na národnej a regionálnej úrovni na Slovensku a v Českej republike.

Michal Čubrík do spoločnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko prichádza z Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, kde pracoval ako diplomat.

Štyri roky pôsobil v Bruseli na delegácii Slovenskej republiky pri NATO. Po návrate do Bratislavy organizoval medzirezortné a medzinárodné rokovania a ako analytik publikoval články na odborných portáloch.

„Mám veľkú radosť, že som sa stal súčasťou tímu Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a verím, že svojou prácou prispejem k tomu, aby Coca-Cola bola aj naďalej úspešnou značkou,“ povedal Michal Čubrík.

V rámci svojej novej funkcie bude zastupovať záujmy spoločnosti Coca-Cola HBC v profesijných združeniach a asociáciách ako napríklad Združenie značkových výrobkov, Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov, združenie pre cirkulárnu ekonomiku SLICPEN alebo Potravinárska komora Slovenska.

Bude monitorovať relevantnú legislatívu a v spolupráci s interným tímom pripravovať pozičné dokumenty. Zároveň sa bude podieľať na externej a internej komunikácii spoločnosti a aktivitách v oblasti udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti firmy, predovšetkým s dôrazom na Slovensko.

„Som presvedčený, že vďaka svojej energii, nasadeniu a analytickému mysleniu bude Michal veľkou posilou pre náš tím vonkajších vzťahov a udržateľnosti,“ hovorí Petr Jonák, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

„Chceme byť dobrým partnerom verejných inštitúcií na Slovensku a dobrým susedom, ktorý sa venuje komunitám a udržateľnosti svojho biznisu. Aktuálne napríklad podporujeme snahu slovenskej vlády zaviesť zálohy na plastové fľaše a plechovky a chceme pomôcť našimi skúsenosťami z krajín ako Nórsko alebo Estónsko, ktoré majú v triedení a recyklácii najlepšie výsledky,“ dodal Jonák.

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je jedným z najväčších výrobcov a distribútorov nápojov spoločnosti The Coca-Cola Company.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu