Michal Havran (foto: RTVS)

Michal Havran a SME chystajú diskusie k Novembru ‘89. Sériu diskusií pripravil denník SME pri príležitostí 30. výročia Nežnej revolúcie.

Diskusie pod názvom Dlh Novembru spolu s publicistom a teológom Michalom Havranom bude moderovať i historik Martin Pekár.

V Bratislave 12. novembra ako hosť vystúpi aj sociologička Iveta Radičová.

„November je viac ako sviatok. Historická skúsenosť revolúcie zmenila naše životy. Ako sa na spoločnosť tridsať rokov po Nežnej revolúcii pozerajú mladé generácie, priami účastníci udalostí a ako historici?,“ uviedlo k téme diskusií vydavateľstvo na svojom webe.

Diskusie bude vydavateľstvo Petit Press streamovať naživo na webe SME.sk a na youtubovom kanáli SME.

Termíny a hostia diskusií:

Trnava:
30. októbra, o 18:00, Aula Pazmaneum Trnavskej univerzity
Hostia: Zuzana Šajgalíková (riaditeľka divadla Jána Palárika), Vladimír Oktavec (aktér novembra 1989) a historik Peter Jašek (Ústav pamäti národa).

Zvolen:
8. novembra, o 17:00, Stará radnica
Hostia: Patrik Dubovský historik z Ústavu pamäti národa), Ela Klementová (študentka a aktivistka) a Boris Kršnák (zakladateľ VPN).

Bratislava:
12. novembra, o 18:30, kníhkupectvo Martinus na Obchodnej ulici
Hostia: Iveta Radičová (sociologička a expremiérka), Viliam Csino (riaditeľ Cvernovky) a Agata Sustova Drelová (historička)

Košice:
13. novembra, o 19:00, divadlo Thália
Hostia: Peter Neuwirth (aktér novembra 1989 a zakladateľ OF), Peter Himič (študentský líder z novembra 1989) a Martin Majerník (študent).

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu