Vít Nantl (foto: Vltava Labe Media)

Vo vedení vydavateľstva VLTAVA LABE MEDIA a.s., ktoré vlastní finančná skupina Penta Investments, dôjde od 1. januáru 2018 k zmenám. Súčasný generálny riaditeľ Michal Klíma zo spoločnosti odchádza, novým generálnym riaditeľom sa stáva finančný riaditeľ VLM Vít Nantl, ktorý predtým pôsobil priamo v skupine Penta.

V októbri 2015 sme informovali o prevzatí vydavateľstva Tablet Media finančnou skupinou Penta Investments a v novembri 2015 sme informovali o zlúčení vydavateľstva Tablet Media pod vydavateľskú skupinu Vltava-Labe-Press (v súčasnosti pôsobí pod názvom Vltava Labe Media).

Vydavateľstvo Tablet Media sa špecializovalo na digitálne publikovanie, vydávalo magazíny pod značkou Dotyk. V januári 2013 ho založili Michal Klíma a Eva Hanáková, ktorá pôsobila ako šéfredaktorka magazínov Dotyk i pod vydavateľstvom VLM, do novembra 2016 a Michal Klíma sa stal v novembri 2015 generálny riaditeľom skupiny Vltava-Labe-Press (VLM). Od januára 2018 ho v tejto pozícii nahradí finančný riaditeľ VLM Vít Nantl.

„Ďakujem Michalovi Klímovi za odvedenú prácu. Aj vďaka nemu VLM úspešne zvládla významné zmeny v produktoch aj organizáciu spoločnosti, má jasne definovanú stratégiu a kompetentné manažérsky tím. Pre Pentu sú mediálne investície súčasťou strategických platforiem. Vítovi Nantl a celému tímu VLM prajem veľa úspechov, “ povedal Zdeněk Kubát, investičný riaditeľ skupiny Penta Investments.

Vít Nantl pracoval niekoľko rokov pre skupinu Penta Investments ako riaditeľ odboru analýz, kedy okrem riadenia pražského a bratislavského tímu zodpovedal za nastavenie finančného reportingu vrátane prípravy rozpočtov a spolupracoval s finančnými riaditeľmi firiem patriacich do investičnej skupiny.

Predtým viedol analytický tím PPF Investments a tiež pracoval v spoločnostiach Tacoma Consulting a Newton.

Pozíciu finančného riaditeľa VLM Vít Nantl zastáva od tohtoročného marca. „VLM je v štádiu zmeny z tradičného vydavateľstva založeného predovšetkým na príjmoch z predaja a inzercie na modernú mediálnu spoločnosť pracujúca sofistikovane s dátami. Svojim čitateľom musí ponúkať kvalitne vyvážený obsah, inzerentom potom vhodné riešenia a dobré partnerstvo. Naším cieľom je naďalej posilňovať postavenie VLM ako jednej z najväčších mediálnych firiem na trhu, zabezpečiť jej dlhodobú profitabilitu a stabilitu a súčasne budovať značku VLM tak, aby bola synonymom atraktívneho a vyhľadávaného zamestnávateľa, “ uviedol Vít Nantl.

Vydavateľská skupina VLTAVA LABE MEDIA, ktorá patrí investičnej skupine Penta, výrazne zlepšila svoj výsledok hospodárenia na úrovni EBITDA. Podľa auditovaných výsledkov zverejnených 31. júla 2017, presiahla za rok 2016 EBITDA 165 miliónov českých korún. Medziročne spoločnosť zvýšila inzertné výnosy.

Vltava Labe Media je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike s trhovým podielom 16,2% a od septembra 2015 je súčasťou podnikateľských aktivít investičnej skupiny Penta Investments v mediálnej sfére. V Českej republike dochádza k centralizovaniu moci a vlastníckych pomerov českými a slovenskými investormi v spravodajských tlačených médiách. Čítaj viac.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu