Ako sme vás informovali už 21. októbra, finančná skupina Penta Investments sa dohodla so zakladateľmi Michalom Klímom a Evou Hanákovou na akvizícii vydavateľstva Tablet Media. Už vtedy sa v kuloároch predpokladalo, že Michal Klíma sa stane novým riaditeľom druhej čerstvej akvizície Penty, vydavateľstva Vltava-Labe-Press. Stalo sa.

V utorok 3. novembra nás priamo z vydavateľstva Vltava-Labe-Press informovali, že novým generálnym riaditeľom sa stal Michal Klíma. V auguste 2015 kúpila 100%-ný podiel vo vydavateľstve Vltava-Labe-Press investičná skupina Penta Investments od nemeckého vydavateľstva Verlagsgruppe Passau.

K prevzatiu vydavateľstva finančnou skupinou Penta oficiálne došlo v pondelok 2. novembra 2015. Penta tak v Čechách oficiálne vlastní už dve vydavateľstvá Vltava-Labe-Press a Tablet Media, resp. Tablet Media sa zlúči pod Vltava-Labe-Press a vznikne tak jeden vydavateľský dom.

Michal Klíma sa stal novým generálny riaditeľom a zároveň aj predsedom predstavenstva vydavateľstva Vltava-Labe-Press. Klíma vo funkcii strieda Jaromíra Skopalíka, ktorý bol predsedom predstavenstva od februára 2015. Novou členkou predstavenstva Vltava-Labe-Press sa stala Dominika Kalinová, ktorá zastupuje záujmy finančnej skupiny Penta Investments. Naďalej na svojej pozícii zostáva doterajšia finančná riaditeľka Lucie Kočí.

Nové predstavenstvo zároveň schválilo začlenenie redakcie magazínov vydavateľstva Tablet Media fungujúcich pod značkou Dotyk do štruktúry Vltava-Labe-Press. Aj naďalej ich povedie ich šéfredaktorka Eva Hanáková. Viac informácií o vydavateľstve Tablet Media. 

„Budem sa snažiť, aby sa postavenie Vltava-Labe-Press na trhu ešte zlepšilo, aby sa posilnilo naše postavenie na digitálnom trhu a aby sme pre naše produkty získali nových čitateľov, “ povedal na stretnutí s vedúcimi pracovníkmi vydavateľstva Michal Klíma.

Ing. Michal Klíma je mediálnym manažérom a novinárom. V minulosti riadil v Čechách vydavateľstvá Lidové noviny a Economia a na Slovensku vydavateľstvo Spoločnosť 7 Plus. Stál tiež na čele vydavateľstva Economia Online a spomínaného vydavateľstva Tablet Media.

Bol predsedom predstavenstva tlačiarní Česká typografie a členom predstavenstva Prvé novinové spoločnosti (PNS). Bol členom predstavenstva ale i viceprezidentom Svetovej asociácie novín so sídlom v Paríži. Je predsedom Nadačného fondu obetiam holokaustu a spolku Pamätník Hartmanice.

Regionální denník - Vltava Labe Press
Regionální denník (zdroj: Vltava Labe Press)

Skupina Vltava-Labe-Press / Astrosat patrí medzi tri najsilnejšie vydavateľstvá v Českej republike. Noviny pod názovom Deník majú najvyššiu čítanosť medzi nebulvárnymi novinami. Vltava-Labe-Press vydáva 71 regionálnych Deníkov a 23 regionálnych týždenníkov.

Kúpou podielu Verlagsgruppe Passau vo Vltava-Labe-Press finančnou skupinou Penta Investments tak dochádza v Českej republike k centralizovaniu moci, vlastníckych pomerov českými a slovenskými investormi v spravodajských tlačených médiách. Verlagsgruppe Passau bola totiž posledná zahraničná spoločnosť, ktorá vlastnila podiel v Českom vydavateľstve, ktoré má vo svojom portfóliu aj spravodajské tlačené médium.

Astrosat Media vydáva najčítanejší český televízny magazín – TV magazín ale i ďalšie televízne magazíny: TV Star, TV expres a TV mini. Ďalej časopisy Křížovkářský TV magazín, Dům a zahrada, Glanc, Gurmet, Kondice, Moje rodina – Fajn život, National Geographic a National Geographic Traveler, Praktická žena KREATIV, Překvapení, Týdeník Květy, Story, Vlasta a bulvární týdeník Šíp.

Vltava-Labe-Press vlastní tiež tlačiarne v Prahe a v Košiciach. Ďalej vlastní 70% podiel v spoločnosti Česká distribuční, a.s., 35% podiel v PNS, a.s. a 30% podiel v agentúre pre predaj webovej reklamy AdActive, s.r.o.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu