Michal Magušin (repro foto: Postoj.sk)

Novinár Michal Magušin pôsobil vo vedení redakcie magazínu .týždeň 5 rokov, súbežne posledný rok pôsobil i v televízii JOJ ako moderátor politickej diskusnej relácie Na hrane, ktorá dosahovala vynikajúce čísla sledovanosti. Z oboch médií odišiel a bude pôsobiť v portáli Postoj.sk.

Reláciu Na hrane bude od jesene moderovať jej dramaturgička, politická redaktorka spravodajstva TV JOJ Jana Krescanko Dibáková, na pozíciu šéfredaktora magazínu .týždeň sa vrátil Štefan Hríb.

„Z TV JOJ som odišiel po skončení sezóny. Bola to dobrá skúsenosť, mal som toho už však na pleciach priveľa a rozhodol som sa všetky sily sústrediť len na jeden projekt,“ prezradil pre Mediahub.sk Michal Magušin.

„Odišiel som aj z týždenníka .týždeň a začal som naplno pracovať pre Postoj. Po piatich rokoch v .týždni nastal čas posunúť sa ďalej a v Postoji pracuje veľa ľudí, ktorých si dlhé roky vážim a s niektorými som aj v minulosti spolupracoval. Budem pracovať ako redaktor a mojou hlavnou náplňou budú video-diskusie,“ doplnil Michal Magušin.

„Ďakujem všetkým ľuďom v .týždni aj v TV JOJ za spoluprácu a úprimne si vážim, že mi dali priestor na realizáciu,“ zdôveril sa Michal Magušin.

Novú online televíziu Postoj TV spustí redakcia portálu Postoj.sk od polovice septembra. „Obsahom budú pravidelné diskusie s politickými lídrami, ekonómami či vedcami, ľuďmi, ktorí vo svojej oblasti hýbu krajinou, ale aj osobnosťami, ktoré dokázali niečo hodnotné, len sa o nich bežne nehovorí ani nepíše. Debatovať sa bude o aktuálnych aj nadčasových témach, o politike, o cirkvi, spoločnosti či kultúre,“ uviedol Martin Hanus, šéfredaktor Postoj.sk, ktorý v minulosti spolu s kolegami Jaroslavom Daniškom a Jozefom Majchrákom pôsobili v magazíne .týždeň.

Postoj.sk vznikol pred piatimi rokmi, v polovici septembra 2015, rebrandingom portálu Postoy.sk, ako nový konzervatívny online denník. Pred štyrmi rokmi jeho redakciu posilnili odídenci z .týždňa.

„Týždeň sa zmenil ich odchodom, v niečom k lepšiemu, ale bola to taká rana z ktorej sa podľa mňa týždeň dodnes nespamätal. Lebo keď vám odíde z redakcie ktorá má 12 členov, naraz päť redaktorov, tak to je strašná rana pre bežnú prevádzku časopisu. Čo sa týka Hanusa, nemal som ho rád, odvtedy keď napísal „skvelú“ knihu o kauze Cervanová,“ zdôveril sa Martin Mojžiš, redaktor magazínu .týždeň.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu