Milan Dubec (zdroj foto: Ringier Axel Springer Slovakia)

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane len akcionárom spoločnosti.

„Pred 23 rokmi som založil svoj prvý online startup. Bola to Zoznamka.sk. Následne ešte stále ako samostatný “startupista” som naprogramoval a spustil Pokec.sk. Z čoho už v roku 2000 vznikol portál Azet.sk a spoločnosť Azet.sk. Tá narastla do dnešných rozmerov, a to najmä vďaka organickému rastu a spušťaniu nových úspešných služieb. Postupne sme z nuly vybudovali úspešné služby ako Azet mail, Aktuality.sk, Sport.sk, Diva.sk, Slovnik.sk, Autobazar.sk, Nehnutelnosti.sk a naposledy veľmi obľúbené Bistro.sk,” uviedol na sociálnej sieti Milan Dubec.

„Neskôr sme naše portfólio rozšírili o Autobazar.EU, Reality.sk a Topreality.sk. Toto všetko by nebolo možné, bez priazne viac ako jedného milióna denných používateľov a teamu viac ako 330 ľudí, ktorí sa podieľajú na tomto úspechu Slovenskej online jednotky,” doplnil Dubec.

„Dnes sa už firma nevolá Azet.sk, ale po akvizícii spoločnosťou Ringier Axel Springer SK sa Azet.sk zlúčil s novým majiteľom a ja som sa tak stal CEO slovenského Ringier Axel Springer. Dostal som možnosť podieľať sa aj na zahraničných aktivitách tejto skupiny. Bola to skvelá skúsenosť, kedy zo 16 ročného teenagara – startupistu som postupne získal príležitosť mať medzinárodnú managerskú skúsenosť v silnej medzinárodnej vydavateľskej spoločnosti, ktorá nám okrem iného bola silnou oporou v ťažkých minuloročných časoch,“ uviedol Milan Dubec a dodáva:

„Po 23 rokoch si firma, ktorú som založil vybudovala silný managerský team, ktorý bol mojou pevnou oporou v raste, ktorý sa nám podaril. Som veľmi rád, že dnes, keď som sa rozhodol odísť z výkonnej pozície generálneho riaditeľa a ostať naďalej len akcionárom, môžem odovzdať riadenie firmy ľudom, ktorí s touto spoločnosťou rástli a pomáhali mi ju budovať. Držím palce Michalovi Maruškovi, ktorý sa stáva výkonným riaditeľom (COO), ktorý bude riadiť spoločnosť spolu s Petrom Hollým – finančným riaditeľom (CFO)“.

Michal Maruška zo svojej novej pozície zastreší operatívne riadenie spoločnosti, kým Peter Hollý z pozície CFO bude naďalej zodpovedný za hospodárenie a finančné výsledky vydavateľstva. Po 22 rokoch od založenia Azet.sk a úspešného budovania a riadenia najväčšieho digitálneho vydavateľstva Ringier Axel Springer na Slovensku, sa Milan Dubec rozhodol odísť z aktívneho riadenia spoločnosti.

Michal Maruška, ktorý sa stane novým COO, pracuje v spoločnosti Ringier Axel Springer viac ako 12 rokov. Od roku 2018 zastáva pozíciu obchodného riaditeľa. Predtým pôsobil ako Head of Programmatic a Senior Manager pre online reklamu / programmatic. Na začiatku svojej kariéry v Azete, mal ako Key Account Manager na starosti kľúčových klientov.

Peter Hollý pôsobí od roku 2015 ako Chief Financial Officer Ringier Axel Springer na Slovensko. Zároveň je aj členom predstavenstva a štatutárom spoločnosti. Pred príchodom do Ringier Axel Springer, pôsobil ako Senior Audit Manager v Ernst & Young. Podobnú pozíciu zastával aj v spoločnostiach Deloitte a Arthur Andersen.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu