Milan Dubec, CEO Azet.sk/Ringier Axel Springer Slovakia (foto: RAS)

V nedeľu 26. marca bol hosťom diskusnej relácie „O 5 minút 12“ verejnoprávnej televízie RTVS poslanec strany Naše Slovensko Milan Uhrík, ktorý v diskusii otvorene neodsúdil udalosť, keď bolo v čase tzv. slovenského štátu vyvraždených 70 tisíc židovských občanov.

Milan Dubec, ktorý je majiteľ Azet.sk a vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia toto konanie poslanca strany Naše Slovensko verejne odsúdil, i napriek tomu, že nie je obvyklé aby sa majiteľ niektorého vydavateľstva vyjadroval otvorene k politike.

„V parlamente máme neonacistickú stranu, ktorá vyvraždenie 70.000 občanov Slovenska považuje len za historickú skutočnosť. Ja ju považujem za obrovskú tragédiu a som hrdý na svojho dedka, ktorý sa postavil tejto nespravodlivosti v SNP,“ napísal Milan Dubec, generálny riaditeľ a spolumajiteľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia na sociálnej sieti. 

„Je úlohou školstva a médií neustále pripomínanie tejto tragédie, lebo história, ktorá je zabudnutá sa dokáže pripomenúť sama. Možno, že sa história nebude musieť opakovať, keď budeme dobre počúvať,“ doplnil Dubec.

„Majiteľ Azetu a médií patriacich pod Ringier Axel Springer Slovakia sa týmto verejne priznal, že o nejakej objektivite a nezaujatosti v jeho médiách nemôže byť ani reči. Spravodajské portály patriace pod túto skupinu prinášajú o nás dlhodobo skreslené informácie a všetky článku sú písané tendenčne vždy tak, aby nás očiernili. Jeho vyjadrenia a názory beriem na vedomie a tým to pre mňa končí,“ reagoval pre mediawatch.dog! Milan Uhrík, podpredseda ĽS Naše Slovensko.

Milan Dubec zároveň zdieľal na sociálnej sieti video, na ktorom je zostrih kontroverzných vyjadrení poslanca strany Naše Slovensko Milana Uhríka:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu