Milan Mokráň

Od 1. septembra 2016 sa stane súčasťou vedenia vydavateľstva Petit Press a bude niesť zodpovednosť za rozvojové projekty a regionálne aktivity, sieť regionálnych týždenníkov MY, Bezplatných novín ECHO, a regionálne weby vydavateľstva. Na tejto pozícii nahradí Dušana Devána, ktorý prechádza do vydavateľstva News and Media Holding a bude sa venovať digitálnym projektom.

„Milan Mokráň je profesionál, ktorého som dávno chcel v tíme a preto som rád, že prichádza na post šéfa siete regionálnych týždenníkov. Jeho hlavnou úlohou bude udržať a prípadne zvýšiť lokálne aj agentúrne inzertné tržby regionálnej siete Petit Pressu a pripraviť strednodobú digitálnu stratégiu pre všetky regionálne tituly. Dušanovi Devanovi ďakujem za úspešnú desaťročnú prácu pre naše vydavateľstvo“, povedal predseda predstavenstva Petit Press Alexej Fulmek.

Dušan Deván, ktorý odišiel z vydavateľstva k 1. júlu 2016, povedal: „Považujem Milana Mokráňa za najlepšiu možnú voľbu pre zabezpečenie kontinuity a ďalšieho napredovania regionálnych médií Petit Press. Želám vydavateľstvu Petit Press, svojim doterajším kolegom, aj Milanovi Mokráňovi veľa úspechov v ich ďalších krokoch.“

Milan Mokráň, zdroj foto M.MMilan Mokráň od novembra 2015 pôsobí, ako výkonný riaditeľ vydavateľstva Vltava-Labe-Press, ktoré má v Českej republike najsilnejšiu pozíciu medzi vydavateľstvami s regionálnymi titulmi v portfóliu.

Od júna 2006 až do apríla 2008 pôsobil ako riaditeľ pre inzerciu vo vydavateľstve Ecopress (Mafra Slovakia) a od mája 2008 až do apríla 2014, ako jeho generálny riaditeľ.

Svoju kariéru štartoval vo vydavateľstve Perex (september 2003 – máj 2006) na pozícii sales managera a vo vydavateľstve Moravské novinové nakladatelství a.s.- VLP a.s., Brno, ako Obchodný riaditeľ a manažér divízie (september 2000 – august 2003).

Je spolumajiteľom spoločnosti SmartWallPaint Slovensko, ktorá sa zaoberá inovatívnym náterom na steny, ktorý má zotierateľný, alebo magnetický povrch a firmy preto využívajú „chytrú stenu Smart Wall Paint“ na plánovanie a brainstorming. Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu