Jeden z najbohatších Čechov Petr Kellner si chce vybudovať vplyvné médium – novú spravodajskú televíziu. Ako informoval server Lidovky.cz  televíziu buduje prostredníctvom svojej finančnej skupiny PPF v rámci O2 TV.

Finančné skupiny v Čechách a na Slovensku skupujú médiá, Kellner sa vydal inou cestou a zakladá si vlastnú televíziu.

Peter Kellner je jeden z najbohatších Čechov, vlastniaci viacero spoločností, vrátane telefonického operátora O2 v Českej republike.

Podľa rebríčka najbohatších Čechov, zostaveného magazínom Forbes je Peter Kellner na prvom mieste s odhadovaným majetkom až 200 miliárd Kč. Za ním nasleduje Andrej Babiš 60 miliárd Kč, vlastniaci napr. vydavateľstvo Mafra (na Slovensku Hospodárske noviny).

A práve v ponuke operátora O2 CZ, na jeho platenom internetovom kanáli O2 TV  sa má objaviť nová spravodajská televízia tohto vplyvného podnikateľa Petra Kellnera z finančnej skupiny PPF.

Pre server Lidovky to potvrdili viaceré zdroje z prostredia PPF a O2.

Hovorca finančnej skupiny PPF sa k tejto téme oficiálne nechcel vyjadriť.

PPF vlastní spoločnosti ako sú Air Banka, Home Credit, PPF banka, Cetin, O2, ale i spoločnosť Bestsport Arena, ktorá vlastní a prevádzkuje známu športovú halu O2 Arena v Prahe.

Televízia O2 TV už obsahuje športový kanál O2 Sport, a k nemu má pribudnúť aj úplne nový spravodajský kanál.

Mobilný operátor O2 CZ má v Čechách približne 5 miliónov zákazníkov (údaj z roku 2013) a aj to je cieľová skupina pre O2 TV. Aktuálne má O2 TV približne 200 tisíc divákov.

Prečítajte si aj článok: Spoločnosť JOJ Media House vstupuje na slovenský rádiový trh

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu