foto: Fatra

Preslávila sa vďaka svojmu vzácnemu zloženiu minerálov a zásaditému charakteru. Slovenskú minerálnu vodu Fatra pochádzajúcu z najhornatejšej časti Slovenska, z regiónu Turiec, poznajú nielen na Slovensku, ale po celej Európe. A keďže unikátna voda si zaslúži aj unikátny vzhľad, Fatra dostala moderné prevedenie v sklenej fľaši od českého dizajnéra Jana Čapka.

Fatra je minerálna voda zo vzácneho zdroja. Každá kvapka sa získava z hlbokých vrstiev neogénovej výplne pieskov a piesčitých štrkov. Preto sa v spoločnosti Slovenské pramene a žriedla rozhodli pre verziu v skle, ktorá bude dostupná v HORECA segmente, aby ešte viac podčiarkli jej unikátnosť.

„Myslíme si, že unikátna voda ako je Fatra, potrebuje aj unikátne balenie. Základom 0,25 l fľaše je teda plynulá silueta tvorená tisíckami jednotlivých kryštálov,“ potvrdzuje brand manager značky Fatra, Peter Smatana s tým, že zachovaná zostala aj jej pôvodnú zelenú farbu, Fatra je v nej ukotvená. „Pre materiál etikiet sme zvolili papier, kvôli perforácii,“ dodáva.

Pre spoluprácu si vybrali českého dizajnéra Jana Čapka. „Pripravovali sme s ním PET fľašu, takže sme logicky pokračovali v spolupráci ďalej. Je to renomovaný dizajnér, ktorý za našu fľašu Fatra získal ocenenie Grand Czech Design ako dizajnér roku,“ vysvetľuje Smatana.

Spolupráca so sklárňou na príprave dizajnu bola vo veľmi úzkej spolupráci s dizajnérom. Spolupráca trvala dva roky.

foto: Fatra

„Výroba mala viacero fáz, keďže najprv sme hľadali formát kryštálov, ktoré bolo treba individuálne nastaviť tak, aby sme dosiahli na fľaši požadovaný efekt,“ vysvetlil Smatana.

Samotná fľaša je inšpirovaná krásou slovenskej prírody tak, že vyčnieva z radu klasických minerálnych vôd. Vzhľadom, zložením, ale aj obmedzeným zdrojom.

Fatra je minerálna voda so stabilným miestom na trhu. „Je to unikátna voda s obmedzeným zdrojom. Našim cieľom nie je rásť v objemoch,“ dodáva Smatana.

Jej najväčším benefitom je to, že samotná príroda vytvorila vodu, ktorá má dokázateľné zásadité účinky na človeka.

Fatra eliminuje prekyslenie žalúdočného prostredia, priaznivo vplýva na činnosť čriev a tráviacej sústavy. Jej mimoriadne účinky oceníte pri pálení záhy či nadbytku žalúdočnej kyseliny.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu