Ministerstvo podáva sťažnosť na komoru na lekára Petra Liptáka, mal šíriť konšpirácie o koronavíruse

„Lekár Peter Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o chorobe Covid–19, bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia, nabáda k nenoseniu rúšok, k nedodržiavaniu platných opatrení a pravidelne šíri dezinformácie o očkovaní proti Covidu. Od očkovania odrádzal aj seniorov v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi skupiny najviac ohrozené koronavírusom,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti. 

„Peter Lipták tiež vystupoval bez rúška na verejných zhromaždeniach v čase, kedy tým porušoval aktuálne platné nariadenia. Slovenská lekárska komora môže posúdiť konanie a verejné účinkovanie svojich členov a v prípade porušenia Etického kódexu má právo vyvodiť voči svojmu členovi zodpovednosť,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Na Liptákove blogy upozornila už v decembri 2020 Polícia SR na svojej stránke Hoaxy a Podvody na sociálnej sieti.

Portál TOPKY.sk v roku 2019 upozornil, že ide o kontroverzného lekára, ktorý v minulosti vystavil na súde podozrivé PN-ky Pavlovi Ruskovi, alebo v roku 2015 obhajoval úplatky.

Lipták bloguje na platforme denníka Pravda, priemerná čítanosť jeho príspevkov je takmer 7 tisíc videní, celková čítanosť od vzniku blogu je už viac ako 851 tisíc videní. > ukážka jeho blogov 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu