Miroslav Lelek (zdroj: Petit Press)

Miroslav Lelek sa stane novým riaditeľom predaja inzercie regionálnych titulov vo vydavateľstve Petit Press, na poste nahradí dlhoročnú riaditeľku Máriu Pacherovú, ktorá vo vydavateľstve pôsobila od roku 2000. Lelek v minulosti v Petit Press už pôsobil na pozícii obchodného manažéra v rokoch 2005 až 2008.

Miroslav Lelek bude zastávať pozíciu riaditeľa predaja inzercie regionálnych titulov od 2. januára 2017. Regionálna sieť zahŕňa celoslovenskú sieť regionálnych týždenníkov MY, schránkové tituly ECHO, regionálny denník Korzár a maďarské tituly UjSzo a Vásarnáp.

„Som rád, že sa nám podarilo posilniť tím o tak skúseného profesionála, akým Miroslav Lelek je“ povedal Milan Mokráň, člen predstavenstva vydavateľstva Petit Press.

„Chcem sa Márii Pacherovej poďakovať za jej dlhoročnú prácu a prínos pre vydavateľstvo“ doplnil Mokráň.

miroslav-lelek-foto-petit-press
Miroslav Lelek (zdroj: Petit Press)

Miroslav Lelek prichádza do Petit Press z pozície zástupcu obchodného riaditeľa z vydavateľstva News and Media Holding (NMH), kde od roku 2008 pôsobil v Spoločnosti 7 Plus, ktorú Penta Investments (vlastník NMH) prevzala v septembri 2014. Po takmer 9 rokoch prechádza Lelek do vydavateľstva Petit Press, kde pôsobil už v rokoch 2005 až 2008, ako obchodný manažér.

V rokoch 2003 až 2005 pôsobil, ako projektový a marketingový manažér vo vydavateľstve Region press.

V roku 2003 absolvoval Univerzitu Komenského v Bratislave, Fakultu telesnej výchovy a športu a v roku 1998 Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave, Strojnícku fakultu.

Do portfólia vydavateľstva Petit Press patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY, denníkov SME, Új Szó a Korzár aj týždenníky Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, magazín Profit, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, či mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Pod vydavateľstvo Petit Press patrí najnavštevovanejší slovenský spravodajský web SME.sk, ktorý podľa výskumu AIMmonitor v mesiaci november 2016 navštívilo viac ako 2 milióny 268 tisíc unikátnych čitateľov (RU, total).

Petit Press vlastní tlačiareň a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

V novembri 2014 došlo k prevzatiu časti vydavateľstva Petit Press oligarchami z finančnej skupiny Penta Investments, ktorí vlastnia prostredníctvom spoločnosti NAMAV vo vydavateľstve Petit Press menšinový 45%-ný podiel.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu