ilustračná foto koláž (zdroj logo: MF, fotografia: pixabay.com, koláž: Masmediálne.info)

Od augusta sa online portfólio vydavateľstva Mladá fronta významne rozrástlo o celkovo šesť nových webov – tri zábavné weby VideaČesky.cz, Raketka.cz, HryProDívky.cz, dva weby na sťahovanie súborov Stáhnu.cz a MůjSoubor.cz a pracovný portál Flek.cz. Weby kúpilo vydavateľstvo Mladá fronta od spoločnosti Net Income CZ.

V súčasnosti prebieha strategická integrácia webov získaných akvizíciou s existujúcimi online projektami vydavateľstva, v rámci ktorej prebehne aj ich obsahový a technologický rozvoj.

O všetky weby sa vo vydavateľstve stará Online divízia, ktorá disponuje vlastným projektovým a vývojovým tímom, product manažérmi, ale i technickým zázemím.

Návštevnosť webov vydavateľstvo Mladá fronta sa akvizíciou z hľadiska počtu reálnych užívateľov (RU) môže zvýšiť až o 600 tisíc nových užívateľov na celkovo 3 milióny 300 tisíc.

Čo sa týka počtu zobrazení stránok (PV), vydavateľstvo očakáva nárast o 9,5 milióna videní, t.j. až o 74%.

Z hľadiska RU chce vydavateľstvo dosiahnuť v rebríčku návštevnosti českých webov 13 miesto, teda očakáva zlepšenie až o 4 miesta.

Popri novo kúpených weboch od Net Income sa Online divízia vydavateľstva Mladá fronta stará aj o vlastné projekty, ako spravodajské a ekonomické weby Euro.cz, Euro24, Finance.cz, Profit.cz, Zdraví.Euro.cz, CoChceš.cz, Kniha.cz a weby pre fanúšikov a zábavu Edna.cz, Wot.cz a NaSvah.cz.

Viaceré ďalšie online projekty plánuje ešte vydavateľstvo uviesť, pričom jeden z nich má v pláne spustiť už do konca 2016.

Vlajkovou loďou vydavateľstva Mladá fronta je v súčasnosti ekonomický týždenník Euro, po tom ako František Savov, majiteľ vydavateľstva Mladá fronta odpredal viaceré tituly vydavateľstvu Czech Media Invest Patrika Tkáča (J&T) a Daniela Křetínského (EPH).

Podľa českého portálu Médiář.cz vydavateľstvo Czech Media Invest akvizíciou od vydavateľstva Mladá fronta v júni 2016 získalo denník E15, ale i ďalšie známe tituly vydavateľstva, ako Strategie a Strategie.cz, Živé.cz, Mobilmania.cz, F.O.O.D. a ďalšie.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu