obálka prvého vydania Esence (zdroj: Mladá fronta, foto koláž: MediaWatch.Dog)

Vydavateľstvo Mladá fronta uviedlo na český trh nový magazín v čínštine pod názvom „Esence – Pražský magazín“. Dve tretiny nového magazínu tvoria lifestylové témy, jednu tretinu biznis témy. Magazín vzniká ako špeciálny projekt ekonomického týždenníka Euro, má osloviť turistov a čínskych biznismanov.

„V Esencii nájde čínsky čitateľ klasické turistické čítanie o Prahe, ale napríklad aj rozhovor s netradičným filozofom a doktorom kabbaly Danielom Steinom Kubínom, alebo portrét výtvarníka George Dokupila presláveného maľbou mydlových bublín. Esencia jednoducho hrá s čitateľom hru na „magické mesto“, v ktorom je všetko možné, “ povedal šéfredaktor magazínu Esence Jan Müller.

esence-01-str-13-14
layout design – ukážka strán prvého vydania Esence

Magazín Esence bude vychádzať v náklade 15 tisíc kusov, ako štvrťročník na 134 stranách, bude grátis distribuovaný na Letisku Václava Havla v Prahe prostredníctvom siete stojanov s hosteskami, v hoteloch, v obchodoch v centre Prahy, na významných turistických miestach, v mestách Český Krumlov, Karlovy Vary a vo veľkých cestovných kanceláriách.

Art direktorkou nového magazínu je Iva E. Morwen, ktorá získala za grafickú podobu magazínu Moja Psychológia ocenenie Časopis roka. V magazíne nájdete fotografie od Lucie Robinson a Báry Prášilovej. Magazín má aj vlastnú internetovú stránku www.euro-esence.cz.

esence-01-str-67-68
layout design – ukážka strán prvého vydania Esence

Uvedenie magazínu je podporené launch kampaňou, formou billboardov a bannerov priamo na Letisku Václava Havla v Prahe, ale i na sociálnych sieťach a v printe, v týždenníku Euro.

„Číňania kedysi vynašli vizitky. A keď vám svoju vizitku podávajú, držia ju vždy v oboch rukách a zľahka sa uklonia, pretože vizitka je pre nich dôležitá. A my sme urobili magazín Esencia výtvarným spôsobom a spolupracovali sme so skvelými tvorcami, aby to bola naozaj pekná vizitka Českej republiky, “ doplnil Jan Müller.

Prvé číslo magazínu si môžete komplet v PDF formáte pozrieť > tu

esence-01-str-31-32
layout design – ukážka strán prvého vydania Esence
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu