titulka prvého vydania (zdroj foto: Mladá fronta, foto koláž: MediaWatch.Dog)

Vydavateľstvo Mladá fronta vydalo koncom septembra magazín pod názvom „Euro TOP miliardáři 2016“. Rebríček stovky najbohatších Čechov a Slovákov vyšiel ako špeciálne vydanie týždenníka Euro. Svoju pozíciu upevnil najbohatší Čech Petr Kellner, majiteľ skupiny PPF, ktorej súčasťou je aj mobilný operátor O2 a O2 TV.

„Rebríček vznikol po niekoľkomesačnej analýze ekonomických dát, štúdiom stoviek výročných správ, notárskych zápisníc a článkov v tlačených aj internetových médiách a aj na základe konzultácií s poprednými investormi, bankármi, poradcami a samotnými miliardármi,“ uviedlo vydavateľstvo.

Špeciálny magazín EURO TOP miliardáři 2016 vyšiel na 116 stranách, je v predaji od 26. septembra za 99 Kč.

„Celé poradie sa zásadne zmenilo, hneď niekoľko jedincov sa novo dostalo medzi desiatku najbohatších. Všeobecne sa však darí všetkým,“ povedal šéfredaktor týždenníka Euro Michal Půr.

Špeciál Euro TOP miliardáři obsahuje profily, životné príbehy, vzostupy a pády najbohatších Čechov a Slovákov, ale i návod ako sa stať miliardárom.

Redakcia týždenníka Euro odhadla majetok Petra Kellnera na 180 až 205 miliárd českých korún, dosiahol medziročný nárast zhruba o 41 percent.

Na druhom mieste rebríčka je známy podnikateľ slovenského pôvodu Andrej Babiš, ktorý je ministrom financií Českej republiky a predsedom politickej strany ANO, zároveň je jediným majiteľom skupiny Agrofert, ktorej súčasťou je i vydavateľstvo Mafra (jeho osobný majetok redakcia odhadla na 105 až 120 miliárd českých korún).

Vydavateľstvo Andreja Babiša pôsobí na Slovensku od roku 1992 ako Ecopress, súčasťou holdingu Agrofert sa stalo v januári 2015 a zmenilo názov na Mafra Slovakia. Vydáva denník Hospodárske noviny, ženský magazín Evita a odborné tituly, ako sú Stratégie, Zdravotnícke noviny, Fit život, Diabetik, RUNGO, Obchod a Horeca a prevádzkuje ekonomické a finančné portály Hnonline.sk, AAAdopyt.sk a Strategie.sk.

Na treťom mieste vystriedal finančníka Pavla Tykače realitný magnát Radovan Vítek (35,75 až 41,6 miliárd Kč) a slovák Vladimír Soták je na 36. mieste s odhadovaným majetkom 7,2 miliárd Kč. Spolu dosiahol majetok stovky najbohatších Čechov a Slovákov hranicu jedného bilióna českých korún.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu