Podľa odhadov v Spojenom Kráľovstve by mala sociálna sieť v tomto roku strácať svoju popularitu medzi tínedžermi a mladými dospelými.

Facebook sa stáva sociálnou sieťou, ktorá je populárna najmä medzi populáciou starších ľudí. Túto sociálnu sieť by v roku 2018 malo podľa odhadu opustiť až 700-tisíc tínedžerov a mladých obyvateľov Spojeného kráľovstva. Informáciu zverejnil theguardian.com.

V roku 2018 budú podľa spoločnosti eMarketer v Spojenom kráľovstve pravidelne využívať sociálnu sieť Facebook 2,2-milióna ľudí vo veku od 12 do 17 rokov a 4,5-miliónov ľudí vo veku od 18 do 24 rokov, čo je o 700-tisíc menej ako v roku 2017.

Predpokladá sa, že ľudia vo veku nad 55 rokov sa stanú v tomto roku druhou najväčšou demografickou skupinou používateľov Facebooku.

V správe sa uvádza, že spoločnosť Facebook si doteraz úspešne udržiavala popularitu medzi mladými používateľmi, najmä prostredníctvom služieb ako je Instagram, ktorú v roku 2012 kúpila za 1 miliardu dolárov.

V poslednom období, ale medzi mladými ľuďmi rastie popularita sociálnej siete Snapchat.

„Facebook má problém s mladými používateľmi. Najnovšia prognóza naznačuje, že je to viac ako len teória. Až doteraz sa mohla spoločnosť v raste svojej popularity spoliehať na používateľov, ktorí využívali službu Instagram. Pre mladšie publikum je, ale na vzostupe Snapchat. Momentálne existujú náznaky, že mladí používatelia sociálnych sietí sa nechávajú strhnúť sociálnou sieťou Snapchat,“ uviedol pre theguardian.com Bill Fisher, senior analytik v spoločnosti eMarketer.

Sociálna sieť Snapchat v posledných troch rokoch viac ako zdvojnásobila svoju mieru využitia medzi používateľmi sociálnych sietí a aplikácií v Spojenom kráľovstve.

Správa odhaľuje, že tak ako starne Facebook, takisto starne aj jeho používateľská základňa, keďže je populárny najmä medzi staršími ľuďmi.

Najväčší rast popularity na sociálnej sieti by mal byť podľa eMarketer medzi staršími používateľmi, pričom sa očakáva, že tento rok sa k Facebooku v Spojenom kráľovstve pridá 500-tisíc nových používateľov nad 55 rokov.

„V hre je tu niekoľko faktorov. Jedným z nich je, že starší ľudia sa zvyknú pripájať do sociálnej siete oveľa v neskoršom veku. A spolu s videami a fotografiami je Facebook platforma, prostredníctvom ktorej chcú byť naďalej v kontakte so spoločenským životom svojich detí a vnúčat,“ uviedol pre theguardian.com Richard Broughton, z analytickej spoločnosti Ampere.

Podľa informácií theguardian.com by sa mala používateľská základňa sociálne siete Facebook v Spojenom Kráľovstve vo veku od 12 do 17 rokov znížiť o 300-tisíc používateľov, vo veku od 18 do 24 rokov by sa mala znížiť o 400-tisíc používateľov, používateľská základňa vo veku od 25 do 34 rokov a vo veku od 35 do 44 rokov by sa nemala meniť.

Počet používateľov vo veku od 45 do 54 rokov by sa mal zvýšiť o 100-tisíc používateľov, vo veku od 55 do 64 rokov by sa mal zvýšiť o 200-tisíc používateľov a vo vekovej skupine nad 65 rokov sa očakáva nárast o 300-tisíc používateľov.

Samozrejme, predpokladané čísla rastu alebo straty používateľskej základne môžu byť v reálnej podobe rozdielne. Veľký vplyv na konečných výsledkoch budú mať všetky zmeny, ktoré v tomto roku sociálne siete na svojich platformách zavedú, či už tie ohlásené alebo aj neohlásené.

Minulý mesiac Facebook zverejnil zisk vo výške 4,3-miliárd amerických dolárov za posledný štvrťrok minulého roka, čo predstavuje medziročný nárast o 61%.

Celkovo Facebook zostáva najpopulárnejšou sociálnou sieťou v Spojenom kráľovstve a jej používateľská základňa by sa v tomto roku mala pohybovať okolo 32,6-miliónov pravidelných používateľov. Užívateľská základňa Instagramu bude rásť z 15,7-milióna na 18,4-milióna používateľov, používateľská základňa Snapchat sa zvýši zo 14,8-milióna na 16,2-milióna používateľov, zatiaľ čo počet používateľov sociálnej siete Twitter by sa mal z 12,4-milióna zvýšiť na 12,6-milióna.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu