Mobilná aplikácia Tootoot zožala aplauz
zdroj: Tootoot

Mobilná aplikácia Tootoot, určená pre  milovníkov hudby a koncertov, získala za prvé týždne svojej existencie okrem priazne fanúšikov aj pozornosť viacerých profesionálov. Odborná porota súťaže AppsRullez 2015 ocenila nápad aj smerovanie aplikáce a v kategórii nebrandovaných aplikácií jej udelila prestížne 2.miesto.

Svoj profil na Tootoot-e si verifikovalo už vyše 70 kapiel prevažne zo Slovenska, Čiech a Maďarska, viaceré z nich začali s aplikáciou aktívne pracovať na svojich sociálnych sieťach a zisťovať tak záujem a rozloženie svojej fanúšikovskej základne.

Najväčší nárast žiadostí o koncert zaznamenal za posledný mesiac profil slovenského rappera Majka Spirita, ktorý novinku aktívne propaguje medzi fanúšikmi aj počas svojho turné Black Tour.

“Koncerty sú môj život a toto vnímam ako zaujímavé prepojenie,“ hovorí obľúbený rapper o možnosti nového interaktívneho spojenia sa s fanúšikmi. Celkovo zatiaľ fanúšikovia živých koncertov vygenerovali viac ako 1000 požiadaviek, najväčší dopyt je po kapelách z domácich hudobných scén.

V najbližšej aktualizácii ponúkne Tootoot bezplatnú možnosť vytvorenia profilu aj prevádzkovateľom hudobných klubov a kultúrnych zariadení, ktorým tak sprístupní nový zdroj informácií o perspektívnych podujatiach a kapelách.

Tootoot momentálne dokončuje práce na rozšírení svojich služieb aj o možnosť vytvárania podujatí v tzv. samoobslužnom systéme, ktorá bude dostupná všetkým promotérom, hudobným klubom a kapelám, ktoré si v systéme vytvoria bezplatne svoj profil.

 

Ako Tootoot funguje? V mobilnej aplikácii si vyhľadáte svoju obľúbenú kapelu a pošlete jej svoj “tootoot” – teda správu o tom, kde ste, kedy a za koľko by ste chceli koncert vidieť.

Vďaka prepojeniu so sociálnymi sieťami sa o vytvorenej požiadavke dozvedia ďalší ľudia, ktorí sa môžu k tejto aktivite pridať a vytvoriť tak potenciálne publikum. Služba okrem lokality odporučí kapelám aj najlepšie kluby, lokálnych promotérov či optimálne termíny na koncert.

Tootoot tak mení zaužívaný proces organizovania koncertov od základov – fanúšikovia viac nemusia čakať na oznámenie termínov koncertov. Naopak, od teraz majú možnosť sami ovplyvniť rozhodovanie kapely či manažéra o najbližších koncertoch a turné.

Aplikácia je dostupná na bezplatné stiahnutie pre používateľov Android aj iOS systému, zároveň funguje v prezentačnej beta verzii aj na webovej stránke www.tootoot.co a na jej lokálnych jazykových verziách www.tootoot.sk a www.toootoo.cz.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu