Nový mobilný operátor doslova vytrel zrak konkurencii, keď priniesol zákazníkom najvýhodnejšie volania, sms a dáta. V aktuálnej reklamnej kampani komunikuje aj benefit, v ktorom zdôrazňuje, že on svojich zákazníkov nezväzuje, na rozdiel od konkurencie. Kampaň vytvorila reklamná agentúra Roland Torsten Advertising. Pracuje so sloganom Viazanosť vám nepristane. V kampani operátor používa po prvý raz aj známu tvár – slovenského reprezentanta v zjazdovom lyžovaní Adama Žampu. Kampaň pracuje s hashtagom #zalacnevolaniaadata, ktory začal operátor 4KA používať už v guerilla micro kampani nazvanej Odboj za lacné volania a dáta, ktorú spustil začiatkom marca.

4KA Viazanost vam nepristane - vizual c.2„Brandová časť kampane odštartovala len v OOH po celom Slovensku od 4. apríla 2016. Predchádza produktovej kampani, ktorá už najbližšie dni odštartuje v TV, Online, printe aj OOH. Cieľom brandovej kampane je hlavne poukázať za nezmyselnosť viazanosti mobilných služieb a zároveň vyzdvihnúť jednu z hodnôt 4ky – dávame našim zákazníkom slobodu voľby, rovnaké výhody pre každého a žiadny záväzok. Claimom „Viazanosť vám nepristane“ zároveň pokračujeme v našich aktivitách proti market wrongs, na ktoré sme začali upozorňovať v uplynulých týždňoch odbojom za lacné volania a dáta. Kampaň v OOH je introm produktovej kampane,“ povedal pre Masmediálne.info Tomáš Stupavský, špecialista pre vzťahy s médiami SWAN Mobile, a.s./4KA.

Tone of voice značky a jej komunikáciu sprevádza claim Váš Slovenský operátor, claim, ktorý je podporený aj vizuálnymi prvkami v podobe znakov, ktoré majú evokovať Slovensko a ktoré sa nachádzajú aj na tradičných dreveniciach v obci Čičmany, ktorá sa vyznačuje zachovalou ľudovou slovenskou architektúrou a typickým Genius loci. (viď. vizuál)vizual kampane 4KA-Viazanost vam nepristane - slovenske symboly

„Koncept kampane vznikol v nadväznosti na našu súčasnú komunikačnú pozíciu (stratégiu), ktorú spustil Odboj za lacné volania a dáta. Medzi naše základné hodnoty a piliere patria sloboda a cena. Iba slobodný človek sa môže slobodne rozhodovať. Hashtag #zalacnevolaniaadata používame aj v aktuálnej marketingovej komunikácii. Výsledkom je kampaň Viazanosť vám nepristane. Metaforicky zobrazuje stav, ktorý prispieva k cyklickým dvojročným zotročovaniam myslenia a deformáciám v mysli zákazníkov. Nečakaným prekvapením bolo využitie nášho reprezentanta v alpskom lyžovaní Adama Žampu, ktorý sa rozhodol pridať sa k nášmu odboju a sám sa ponúkol, že sa nafotí ako jeden zo „zviazaných“ modelov. Pôvodne sme v kampani so známymi osobnosťami vôbec nerátali,“ doplnil Tomáš Stupavský.

zdroj foto: SWAN Mobile

Je na škodu, že operátor viac nezariskoval a nenasadil slogan „Viazanosť vám pristane“, ktorý by ešte viac zdôraznil kontrast výhodnosti ponuky 4KA oproti konkurencii. Pozrite sa na nami vytvorenú koláž, ako by to mohlo vyzerať:

vizual kampane 4KA-Viazanost vam pristane - kolaz

originál:

vizual kampane 4KA-Viazanost vam nepristane

Za šesť mesiacov od spustenia prevádzky nový mobilný operátor atakuje hranicu 150 tisíc zákazníkov.

„Hranicu 150-tisíc zákazníkov dosiahneme už v najbližších dňoch. Považujeme to za veľký úspech a potvrdenie našej stratégie, že sa to dá aj bez viazanosti, ak ponúkate kvalitné služby za výhodné ceny,“ povedal Martin Mosný, výkonný riaditeľ SWAN Mobile, a. s.

Mobilný operátor 4KA vstúpil na trh 5. októbra 2015, ako primárnu predajnú sieť používa pobočky Slovenskej pošty, ktorá je na 1500 miestach po celom Slovensku. Čítaj viac.

Vizual_Adam_Zampa
Adam Žampa (zdroj: Swan Mobile)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu