Zdroj: facebook.com/xiaomimobile.cz

V novej reklame spoločnosti Xiaomi vystupuje model – černoch z letáku Lidl, ktorý nedávno pobúril časť xenofóbne zmýšľajúcej verejnosti v Českej republike.

Černošský model skôr známy z kampane Lidl propaguje mobilný telefón Mi Mix čínskej značky Xiaomi, ktorú do českej republiky distribuuje spoločnosť Lion Mobile. Na tému upozornil Médiář.cz.

„Keď môžeme kupovať elektroniku z Číny, nevidím dôvod, prečo by sme nemohli vídať reklamné fotky s černošským modelom. Príde mi to úplne prirodzené,“ povedal konateľ firmy Lion Mobile Jiří Opletal pre Médiář.cz. 

Na ponosy zákazníkov na sociálnej sieti, ktorí boli nahnevaní že spoločnosť Lidl v letáku zvolila manekýna s tmavou pleťou, spoločnosť zareagovala v januári 2017 takto:

„Žijeme v Európe v 21. storočia, kde spolu žijú rôzne rasy. A pretože Lidl nájdete tiež po celé Európe, nevidíme rozdiely. Čím viac zo sveta totiž poznáte, tím väčšiu toleranciu voči iným máte. Preto sú naši manekýni zo všetkých kútov sveta. Rovnaké fotky ale nájdete i v ďalších krajinách, kde pôsobíme. Lidl nemá pre každý štát kolekciu iných manekýnov,“ napísala v reakcii na Facebooku spoločnosť Lidl.

Pozrite si modela Alpha Dia v letáku spoločnosti Lidl:

černošský model Alpha Dia v letáku spoločnosti Lidl

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu