Moderátor Sajfa z Fun rádia sa v stredu 16. septembra zatvoril na 30 minút do vysielacieho štúdia, nikoho do vnútra nepustil a hral skladby, ktoré si poslucháči vyžiadali na Facebooku. Vedenie rádia hrá rozčúlenie a Sajfa dostal dištanc. Moderovať reláciu Popoludnie bude zatiaľ Didiana. Predpokladám, že je to len guerilla kampaň pre návrat relácie Koncert na želanie. Do rádia sa má onedlho vrátiť aj Julo alias Python.

Aktualizované 22.9.: Sajfa v rádiu ostáva! Prečítajte si aktualizáciu správy úplne dole.

Pravdepodobne ide len o pokus o propagáciu rádia, ktorý sa ale podaril. Sajfov status pod názvom „pirátske vysielanie“, v čase písania tejto správy, lajklo na Facebooku takmer 2 500 fanúšikov a status pod názvom „U šéfov na koberčeku“ takmer 1 900 fanúšikov a ich počet neustále rastie. Zisťujem v rádiu podrobnosti o tomto „incidente“.

Aktualizované: „Nejde o žart. Stanovisko sme dali na web, práve preto lebo prichádzali otázky, či si robíme srandu. Môžem len zopakovať čo sme zverejnili aj oficiálnou cestou, je nám ľúto, že taký ostrieľaný moderátor ako Sajfa urobil takýto prešľap, ale tolerovať to určite nebudeme. Preto prišiel dištanc a čo bude ďalej uvidíme, “ povedala pre masmedialne.info Tatiana Zábojníková Pavleová, PR manažérka Fun rádia.

Rádio na svojej stránke vydalo toto oficiálne stanovisko:

„Sajfa sa v stredajšom vysielaní poobednej šou Fun rádia – Popoludnie so Sajfom zachoval neprofesionálne a podobné správanie našich moderátorov nebudeme tolerovať. Rozhodli sme sa, že Sajfa dostáva dištanc na dobu neurčitú. Namiesto Sajfu bude Popoludnie zatiaľ vysielať Didiana. Sajfa má vo vysielaní nateraz STOPku. O ďalších sankciách uvažujeme, do úvahy pripadá aj rozviazanie spolupráce.“

Reakciu som sa pre istotu zisťoval aj od majiteľa Fun rádia:

„Ja som v USA, tak mám len sprostredkované informácie, je to na Patrikovi Zimanovi (pozn.: riaditeľovi rádia), čo so Sajfom spraví, ale písal som mu môj názor, že by som ho vyhodil, keďže už ma štve poriadne dlho…,“ povedal pre masmedialne.info Boris Kollár, majiteľ Fun rádia.

Predpokladám, že ide o guerilla marketing pre návrat relácie Fun rádia „Koncert na želanie“ v ktorej budú znieť poslucháčom pesničky, ktoré si sami online vyberú. Sajfa by si, za odmenu, za túto kampaň zaslúžil aspoň pozíciu riaditeľa marketingu, ak to bol on, kto kampaň vymyslel.

Podľa mojich informácií, od 30. septembra Fun rádio upraví programovú štruktúru a pripravuje sa aj na návrat Jula alias Pythona.

Pozrite si teraz video, ktoré Sajfa zverejnil na svojom Facebooku vo štvrtok 17.9. , v ktorom rieši ráno celý včerajší (16.9.) incident so šéfredaktorom vysielania :)

U šéfov na koberčeku…

Uverejnil používateľ Sajfa Štvrtok 17. septembra 2015

 

Pozrite si čo sa vlastne v stredu vo vysielaní 16.9. prihodilo! :)

Piratske vysielanie!!!!!

Uverejnil používateľ Sajfa Streda 16. septembra 2015

Aktualizované 19.9.:

Sajfa incident opäť komentuje na svojom facebooku:

Ahojte! Za normalnych okolnosti by som teraz este sedel v studiu Funradia a vysielal popoludnajsiu show ale dnes je to…

Uverejnil používateľ Sajfa Piatok 18. septembra 2015

Aktualizované 22.9.:

„O minulotýždňovom pirátskom vysielaní Sajfu vo Fun rádiu sa popísalo veľa. Sajfa sa vzbúril? Zlyhanie moderátora? Ide o marketingový ťah, či revolúciu v rádiu? Názorov bolo v médiách a na sociálnych platformách požehnane. Keďže Matej Cifra pracuje v rádiu už viac ako 10  rokov, je jednou z našich tvárí a je skúseným moderátorom, bolo pre nás prioritou si s ním interne prejsť dôvody, prečo sa tak zachoval, nie vytvoriť mediálny cirkus. Otvorene sme si všetko vydiskutovali, jeho pripomienky sme zobrali na vedomie a sám uznal, že si mohol nájsť aj inú cestu ako ich vyjadriť. Nemôžeme taktiež ignorovať neuveriteľnú podporu zo strany poslucháčov a berieme na vedomie aj ich pripomienky a názory na rádio, ktorým sa budeme určite venovať. Sajfa sa teda zajtra, 23.9. opäť vracia do popoludňajšieho vysielania, “ povedala Tatiana Zábojníková Pavleová, PR manažérka Fun rádia.

1 komentár

  1. Fun rádio dlhodobo stráca poslucháčske zázemie… Je to premyslený marketingový ťah – dopredu dohodnutý s každým detailom – aj to bububu okolo… Nečudoval by som sa, keby pán Cifra dostal nakoniec „samozrejme tajne“ odmenu a navonok sankciu… O chvíľu bude znova za pultom:-)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu