Televízia JOJ vo svojej relácii V siedmom nebi údajne porušila zákon, keď nakrúcala reláciu v krajinnej chránenej oblasti Nízkych Tatier, na problém upozornil portál Pluska.sk.

Reláciu V siedmom nebi, ktorú televízia Joj odvysielala ku koncu októbra nakrútila v chránenom pásme Národného parku Nízke Tatry. Súčasťou relácie bolo plnenie sna dvom deťom jazdou na terénnych motorkách.

„Štátna ochrana prírody, správa NAPANT na základe oboznámenia sa s obsahom relácie V siedmom nebi, kde moderátor Viliam Rozboril naozaj jazdil na terénnom motocykli v území ochranného pásma Národného parku Nízke Tatry, spracovala a podala dňa 10. 11. 2015 trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podľa § 305 porušovanie ochrany rastlín a živočíchov,“ povedal Dan Harťanský z odboru strážnej služby Národný park Nízke Tatry pre portál Pluska.sk.

Moderátor Rozboril sa obhajoval tým, že miesto kde jazdili bolo na hranici značenia a nevedel o tom, že by jazdou na tomto mieste porušili nejaké obmedzenia. Terén na jazdu mu odporučili práve miestni obyvatelia Banskej Bystrice.

Reláciu V siedmom nebi nazvala v rozhovore Miroslava Klempová z televízie JOJ „pilierom jesennej sezóny,“ pre televíziu je teda jej bezproblémový chod veľmi dôležitý.

Táto Rozborilova show bola absolútne najsledovanejším slovenským programom v roku 2014, na TV JOJ si ju dňa 7. decembra pozrelo až neuveriteľných milión šesťtisíc divákov v univerzálnej cieľovej skupine 12+. Pre JOJku to znamenalo excelentnú 21,6 % sledovanosť a vynikajúci podiel na trhu až 44,2 %.

Vilo Rozboril pripravuje túto show na obrazovkách televízie JOJ v spolupráci s darcovským portálom ľudiaľudom.sk.

Predtým bola show stabilnou súčasťou programovej ponuky konkurenčnej televízie Markíza pod názvom Modré z neba.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu