Martina Comisso (autorka foto:: Lucia Brcková, zdroj: Rádio Jemné)

Martina Comisso prezradila, že inšpiráciou jej bol spevák Richard Müller.

Pri počúvaní jeho piesne si spomenula na pieseň, ktorú jej skomponoval dávno jej priateľ a rozhodla sa ju zhudobniť. Pieseň potom zdieľala na Instagrame a Facebooku a ľudia na ňu veľmi pozitívne reagovali.

Skladbu Martina Comisso nahrala v profesionálnom štúdiu v Seredi u klaviristu Zoliho Tótha z kapely Peter Bič Project (ktorý vytvoril ku skladbe klavírny podklad) a u gitaristu Jimiho Cimbalu. Autorom hudby a textu piesne je Zbyňo Džadoň.

„Ozval sa mi jeden muzikant, aby som nahrala nejakú vlastnú skladbu. V tej chvíli som si spomenula, že mi pred piatimi rokmi napísal hudbu aj text môj bývalý priateľ. Vtedy som tú pieseň vôbec neriešila, asi nebola vhodná doba a nechala som ju zapadnúť prachom v mailovej schránke. Vyslobodila som ju odtiaľ a opäť otestovala v klavírnej verzii na sociálnych sieťach, kde zožala obrovský úspech. Ľudia jednoducho chceli, aby som to nahrala, a to už bol veľmi konkrétny impulz,“ opisuje príbeh vzniku skladby moderátorka Refreshu na Jemných, Martina Comisso.

„Napísala som Zolimu, že potrebujem pekný klavírny podklad, komornú, príjemnú a modernú produkciu, aby to pôsobilo veľkolepo a chytľavo. Nech vyznie to, čo vyznieť má a nech je tam cítiť pôvodnú atmosféru skladby, ktorá je veľmi silná, vianočná. Myslím si, že všetko do bodky splnil a skladbu nádherne vyprodukoval :-), “ dodala Martina Comisso.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu