Moderátorka hlavných večerných správ televízie Markíza Martina Šimkovičová, sa vyjadrovala nevhodne na facebooku o imigrantoch. Reakcia nenechala na seba dlho čakať a na návrat do správ môže zdá sa zabudnúť. Na prípad upozornil denník Nový Čas. 

Martina Šimkovičová, bývalá moderátorka hlavných správ TV Markíza, ktorá momentálne čerpá materskú dovolenku na svoj facebook údajne zavesila linky na správy, ktoré boli namierené proti imigrantom.

Na jeseň sa mala vrátiť z materskej dovolenky naspäť do práce v televíznom štúdiu, na tému upozornil Nový Čas. 

„My sa rútime do samo zničenia! Tak v takejto spoločnosti žiť nechcem! Aby sa bál človek vyjadriť svoj názor a keď to urobí nasleduje trest! Fuj! Je mi blivno, “ komentoval prípad Boris Kollár, majiteľ Fun rádia na svojom verejnom facebookovom profile.

„Hovorili sme o citlivosti a dôležitosti v prípade prezentovania osobných stanovísk našich moderátorov na sociálnych sieťach a už čoskoro sa stretneme, aby sme sa aj spolu s riaditeľom spravodajstva porozprávali o jej budúcej kariére,“ vyjadril sa k prípadu Martiny Šimkovičovej generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele, pre denník Nový Čas.

Tvrdý odkaz z Markízy!

Uverejnil používateľ Nový Čas Streda 16. septembra 2015

 

RTVS mala v minulosti podobný problém

Už v minulosti verejnoprávna televízia RTVS riešila podobný problém s moderátorkou hlavných správ Kristínou Kormúthovou, ktorá publikovala na facebooku hanlivé správy proti rómom, za čo sa neskôr aj ospravedlnila. Postoj vedenia televízie bol však nekompromisný a Kormúthová sa na televíznu obrazovku už naspäť nevrátila > pozri

Kormúthová vtedy na facebook napísala:

“Zobudit sa o 04:30 na to, ze si myslite, ze vam pada strecha na hlavu (lebo
ohromny hrmot) a to pri tom nejaky nedonoseny, smradlavy cigan vam z
domu kradne 4-metrovu odkvapovu rynu, je take slovenske. Preco “toto”
nemozeme my polovnici strielat podobne ako skodnu? Precooooo? A nech mi
nikto nehovori, ze som rasista. Lebo mu nieco rozkusem!!!, ” napísala Kormúthová.

A neskôr svoje konanie sama Kormúthová obhajovala aj slovami:

„O pol piatej nad ránom, kedy sme sa zobudili na strašný hluk v dome, sme nevedeli vyhodnotiť, čo sa deje, či ide o krádež, ozbrojenú lúpež, fyzické napadnutie, či je páchateľ jeden alebo viac. V danej chvíli som mala najväčší strach v mojom živote,“opísala.

Tvrdí, že jej výrok bol reakciou na vypätú situáciu, ktorú nikomu neželá zažiť na vlastnej koži. „Jeho úmyslom však v žiadnom prípade nebolo všeobecne znevažovať akýkoľvek národ, rasu alebo etnikum, ale odsúdiť konkrétny čin zlodeja, ktorý už vyšetruje polícia. Dúfam, že mi život ponúkne ešte raz šancu robiť to, čo ma naozaj baví,“ doplnila Kristína Kormúthová.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu