Monika Tódová (repro foto: YouTube/denník N)

Peter Tóth pre portál InfoVojna povedal, že je problém že do médií zo živého spisu unikajú informácie. „Otázka je kto pôsobí za scénou, za kulisami (…) a čo sledujú niektorí novinári touto svojou činnosťou (…) Monika Tódová začala s používaním určitých kľúčových slov, v prvom článku ktorý publikovala a vyzradila identitu utajovaného svedka, používala kľúčové sloveso priznal sa, Tóth sa priznal,“ uviedol Peter Tóth.

„V trestnom konaní sa môže ale priznať len páchateľ, nie svedok a ja som sa k ničom nepriznal. Ja som povedal, v princípe toto, Marián Kočner zneužil moju dôveru a podľa týchto indícií a dôkazov, ktoré som postúpil polícii sa podieľal na vražde Jána Kuciaka, s týmito informáciami a indíciami a dôkazmi som prišiel na políciu v momente, ako som ich získal, takže nie je pravda, to čo oni rozprávajú (pozn.: vrátane Moniky Tódovej), že ja som osem mesiacov čakal, ja som nečakal ani sekundu,“ doplnil Peter Tóth.

Tóth sa opäť vyjadril i k sledovaniu novinárov, ktoré robil. „To sledovanie, paparazzovanie novinárov bolo vykonávané za účelom prípravy portálu Na pranieri, keby dnes prišiel niekto, že poďme pracovať na novinároch, poďme analyzovať ich články, poďme ich paparazzovať, tak ako paparazzuju ostatných ľudí, a poďme kritizovať ich prácu, idem do toho znova,“ uviedol pre InfoVojnu Peter Tóth.

Braňo Bezák sa v podcaste denníka N priamo Moniky Tódovej opýtal „Úniky zo samotných spisov môžu nakoniec ohroziť vyšetrovanie?“

„Je dôležité povedať, že mi všetky tie informácie zverejňujeme s dosť veľkým časovým odstupom, a zverejňujeme ich vo chvíli keď už ich majú všetky dôležité osoby vrátane Mariana Kočnera, ktorý je hlavný podozrivý (…) Vždy si dávame pozor na to, že či to čo zverejňujeme je naozaj také že sú s tým oboznámené už všetky procesné strany a že nič v tejto veci nepokazíme,“ povedala pre podcast N reportérka Monika Tódová.

„Ja aj teraz mám oveľa viac informácií o obidvoch týchto prípadoch, ako môžem zverejniť, alebo, ako môžem o tom rozprávať, to je proste moja práca. Ale vždy zvažujeme, že čo môžeme zverejniť, alebo nie,“ doplnila Tódová.

„A pokiaľ ide o Petra Tótha, on keď išiel vypovedať na políciu, že ide svedčiť proti Mariánovi Kočnerovi, on napísal na svoj Facebook verejný status, kde sa vlastne priznal, že s Kočnerom končí a zároveň informoval minimálne hovorcu Penty Martina Danka, čo sa neskôr ukázalo zo zaistenej komunikácie (pozn.: Threema), že ide vypovedať proti Kočnerovi. Čiže on sám sa nesprával ako utajený, ako niekto kto by sa maskoval a podobne,“ uviedla Monika Tódová.

„Navyše Slovensko je malá krajina a ktokoľvek kto si prečítal tú výpoveď utajeného svedka, Kočner za minútu vedel, že proti nemu vypovedal Peter Tóth, pretože Peter Tóth prestal dvíhať telefóny Kočnerovým dcéram, pretože im nevrátil to auto, čiže Kočnerovi bolo okamžite jasné, že Tóth ho zradil a že Tóth je ten utajený svedok. Čiže ak sa teraz Tóth tvári, že mi sme ho nejakým spôsobom ohrozili tak je to smiešne, lebo ja som si stopercentne istá, že Bodör vedel, že Tóth je utajený svedok, že Haščák vedel, že je utajený svedok a že to vlastne vedeli všetci dôležití a všetky podozrivé osoby, ktoré by sa v tejto kauze mohli objaviť, preto chápem tému, že verejnosť má tieto otázky, ale denník N nijakým spôsobom toto vyšetrovanie nemarí, pravé naopak, ja si myslím, že aj tým že zverejňujeme niektoré informácie z tohto vyšetrovania, tak svojim spôsobom chránime aj policajtov, aj prokurátorov, pred nejakým politickým tlakom,“ uviedla Monika Tódová.

3 KOMENTÁRE

  1. Hádam si pán Toth nemyslí že keby si chcel niektorí z podozrivých zistiť kde sa skrýva že by to nedokázal? To čo on rozpráva sú iba obyčajné báchorky lebo sa zľakol alebo ho už upozornili že keď bude spievať tak ho pošlú voňať fialky od koreňou.

  2. Mna by zaujimalo ako to ze z kazdej velkej kauzy info zo spisu zverejňuje hlavne pani Todova? Hm tiez ste si všimli ze vzdy v tych pripadoch bol pritomny ako pravnik Lipsic ???

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu