Monika Tódová, novinárka denníka N uviedla, že redakcia denníka Nový Čas je „ukážkou manipulácie a otvorenej kampane v prospech jednej politickej strany“. Publikovala správu, v ktorej uviedla, že denník Nový Čas neobjektívne informoval o výsledkoch prieskumu predvolebných preferencií strany Sieť. Denník Nový Čas nazýva novým protivládnym denníkom. Prečítajte si v plnom znení správu, ktorú novinárka zverejnila.

„Máme nový protivládny denník. Denník Nový Čas dnes predviedol ďalší prípad ukážkovej manipulácie a otvorenej kampane v prospech jednej politickej strany v predvolebnom období. V článku „Nový predvolebný prieskum: Smer klesol o 5 percent, Sieť vzrástla dvojnásobne“ informuje o prieskume straníckych preferencií, pričom zámerne a tendenčne porovnáva výsledky strán z októbra 2015 a januára 2016. Zamlčiava pritom výsledky prieskumu identickej agentúry z novembra 2015, podľa ktorých by musel konštatovať, že SMER-SD v nich klesol o 1,5 % a strana Sieť klesla o 0,2 %. Čo by denníku ale neumožnilo publikovať bombastický titulok o zdvojnásobení podpory strany Sieť, ktorá v skutočnosti oproti novembru klesla. Po dnešku je teda jasné nielen to, že tento denník vedie otvorenú antikampaň proti strane SMER-SD, čo aj dnes dokázal okrem manipulatívneho informovania o vývoji preferencií, ale aj tendenčným výberom tém politického spravodajstva. Dnes sa okrem toho ukázalo, že tento denník priamo, tendenčnými a manipulatívnymi článkami a titulkami podporuje opozičnú stranu Sieť. Čo je hrubým porušením zásad nestraníckosti a objektívnosti novinárskej etiky, ktoré by mali byť dodržiavané predovšetkým v predvolebnom období. Tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia,“ uviedla Monika Tódová na sociálnej sieti.

Oslovili sme vydavateľstvo N Press (denník N) a vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia, pod ktoré denník Nový Čas patrí, aby sa k zverejnenej správe vyjadrili. Správu aktualizujeme.

Aktualizované:

„Celé je to citát z tlačovej správy Smeru, “ uviedol Lukáš Fila, riaditeľ vydavateľstva N Press, ktoré vydáva denník N.

Tvrdenie Fila je nepresné, keďže Tódovej publikovaná správa obsahuje aj komentatívny prvok – výrok jej samotnej, v ktorom denník Nový Čas nazvala novým protivládnym denníkom.

Prečítajte si pôvodnú tlačovú správu na webe strany Smer > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu