Monika Žákovská (foto: Ringier Axel Springer Slovakia)

Od 25. januára sa Monika Žákovská stala novou Chief Digital Publishing Officer spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia. Nahradí Milana Konečného, ktorý nastúpil na pozíciu CEO spoločnosti United Classifieds a preberie väčšinu jeho kompetencií.

Na novej pozícii bude Monika Žákovská zodpovedná za digitálne projekty vydavateľstva, video stratégiu, ako aj obsahovú stratégiu a výkon portálov Šport.sk, Diva.sk, Živé.sk, Najmama.sk a Noizz.sk.

Bude mať na starosti aj online produktový vývoj portálov Čas.sk, Časpreženy.sk, Eva.sk, AutoBild.sk, Život.sk. Zodpovednosť za technickú časť vývoja online produktov a tím webdeveloperov, ktoré tiež zastrešoval Milan Konečný, prejde do kompetencií Daniela Harceka, súčasného Chief Technology Officer (CTO) Ringier Axel Springer Slovakia.

„Vážim si príležitosť, ktorú som dostala. Ako líder v oblasti online médií a classifieds budeme pokračovať v inovovaní našich produktov a prinášať ešte viac relevantného obsahu v pútavej pre našich čitateľov,“ uviedla Monika Žákovská, Chief Digital Publishing Officer.

„Naše vydavateľstvo sa chce plne sústrediť na online a digitálne prostredie. Sme jednotkou slovenského internetu a túto pozíciu plánujeme neustále posilňovať. Monika Žákovská výborne odštartovala náš projekt Noizz.sk a už niekoľkokrát dokázala, že sa vyzná v online prostredí. Aj preto som sa rozhodol zveriť jej túto výzvu. Daniel Harcek úspešne riadi technologickú stratégiu, vrátane podpory tímov webových vývojárov v Žiline. Preto išlo o jasnú voľbu pri prechode kompetencií od Milana Konečného. Monike aj Danovi prajem veľa šťastia a úspechov,“ uviedol Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia.

Monika Žákovská zastáva od septembra 2017 pozíciu Head of Video. Dovtedy bola zodpovedná za riadenie projektu Noizz.sk. Do Ringier Axel Springer Slovakia nastúpila v roku 2016. Predtým pôsobila ako Digital Media Director v mediálnej agentúre Starmedia.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu